baltickwartet1 wZespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, związani z Filharmonią Bałtycką, których połączyła wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Włączają do repertuaru muzykę elektroniczną, rozrywkową oraz elementy kabaretu. Od 2007 są członkami Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

Tomasz Diakun
Skrzypek kameralista, uczeń prof. Mirosławy Pawlak. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Był koncertmistrzem Akademickiej Orkiestry Symfonicznej w Gdańsku oraz Filharmonii Koszalińskiej. Obecnie I skrzypek Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Założyciel Niekonwencjonalnej Orkiestry Kameralnej. W latach 1999-2003 prowadził ją i dał się poznać jako znakomity organizator i pomysłodawca ciekawych projektów łączących muzykę z tańcem współczesnym, światłem, poezją, kabaretem oraz filmem. Współpracował z Leszkiem Możdżerem, Adamem Sztabą, Zygmuntem Rychertem, Mirosławem Baką, Gdańskim Teatrem Tańca, grupą kabaretowo-filmową „Goście z Kosmosu”.

Sylwia Kolińska
W 1995 roku ukończyła Akademię Muzyczną w klasie prof. Henryka Keszkowskiego. Była uczennicą w klasie kameralnej prof. Romana Sucheckiego. Brała czynny udział w kursach mistrzowskich i kameralnych m.in. w Weimarze i Blankenburgu. Od 1994 roku jest skrzypaczką w grupie pierwszych skrzypiec Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Tomasz Pozorski
Dyplomant prof. Ireny Albrecht. W latach 2002-2005 muzyk Państwowej Opery Bałtyckiej. Koncertował jako solista z Orkiestrą Akademicką w Gdańsku, Płocką Orkiestrą Symfoniczną oraz Niekonwencjonalną Orkiestrą Kameralną. Obok działalności klasycznej podejmuje projekty muzyki rozrywkowej, m.in. w Sopot Festiwal, Top Trendy oraz w programach telewizyjnych stacji TVN „Taniec z Gwiazdami” i Polsatu. Jest gościnnym muzykiem Orkiestry Adama Sztaby.

Kamila Pietrzak
Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w 2005 roku pod kierunkiem prof. Krzysztofa Sperskiego i dr Tadeusza Samerka. Współpracuje ze Słupską Orkiestrą Symfoniczną oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni. Przez dwa lata koncertowała z Kabaretem DKD.