logotype
październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
 

 Pobierz plakat -
 październik 2018

 
KUP BILET
 
 

Sponsor główny Filharmonii
i Mecenas Kultury 

PGE SA

 

Sponsor strategiczny PFB

energa

Ruszył nabór zgłoszeń na jeden z najbardziej prestiżowych konkursów muzyki organowej – Międzynarodowy Konkurs Muzyki Organowej im. J.P. Sweelincka. W przyszłym roku Pomorskie Stowarzyszenie „Musica Sacra” wraz z Polską Filharmonią Bałtycką oraz gdańską Akademią Muzyczną zorganizuje jubileuszową X edycję konkursu, która odbędzie się w dniach 20-26 września 2018 roku w Gdańsku i w Pasłęku.
Ten odbywający się co trzy lata konkurs organowy, nawiązujący do wielowiekowej gdańskiej tradycji organowej, jest jedyną tej rangi imprezą w Polsce. W konkursie wezmą udział najzdolniejsi młodzi organiści z licznych europejskich i polskich ośrodków muzycznych, zaś skład jury stanowić będą wybitni pedagodzy - muzycy o światowej sławie.
Główną ideą Międzynarodowego Konkursu Muzyki Organowej im. J. P. Sweelincka, jaką stawiają przed sobą organizatorzy, jest popularyzacja twórczości patrona konkursu oraz aktywowanie i wspieranie młodych, obiecujących organistów. Umożliwienie im wymiany doświadczeń oraz inicjowanie kontaktów artystycznych, które następnie owocują międzynarodową współpracą muzyczną. Dla laureatów konkursu przewidziany jest szereg zaproszeń na koncerty organizowane przez instytucje muzyczne w Polsce i w innych państwach.
W latach ubiegłych konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród młodych adeptów muzyki organowej, a laureaci poprzednich edycji konkursu koncertują w większości państw europejskich, w ramach prestiżowych wydarzeń artystycznych, podkreślając w swych notach biograficznych udział w gdańskim konkursie.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: