Leszek LorentUrodził się 8 listopada 1984 roku z Żaganiu. W 2008 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego (dyplom z wyróżnieniem).
W roku 2003 został laureatem pierwszego miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu. W maju 2008 roku jego nagranie kompozycji Stanisława Moryto Per Uno Solo zdobyło pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie AES w Amsterdamie. W 2010 roku został laureatem na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (Scontri duo z Maciejem Nerkowskim)
W latach 1995-2003 był solistą orkiestry „Jeunesses Musicales" (koncerty w Niemczech, Czechach, Szkocji, Włoszech, Francji). Regularnie bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Perkusyjnej „Crosdrumming" w Warszawie, w Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień" oraz w wielu kursach prowadzonych przez wykładowców krajowych i zagranicznych.
W listopadzie 2007 roku koncertował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w grudniu 2008 – w Moskwie, zaś w maju 2009 roku – w Korei Południowej. Jako solista występował z Polską Orkiestrą Radiową, Filharmonią Narodową, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonią Zielonogórską, orkiestrą Camerata Res XXI.
Dnia 14 marca 2010 roku Leszek Lorent wykonał solową partię multiperkusyjną podczas premiery spektaklu Oresteia Iannisa Xenakisa (w reżyserii Michała Zadary) w Operze Narodowej w Warszawie (część Kassandra na multiperkusję, baryton falsetowy i psałterium).
Nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji oraz dla Radia Estońskiego.
W 2003 roku otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w dziedzinie muzyki. W latach 2006-2009 brał udział w programie stypendialnym „Socrates – Erasmus", uczestnicząc w kursach interpretacji nowej muzyki w Estonii (Tallin). W październiku 2009 roku został stypendystą banku Societe Generale.
W 2010 roku otrzymał stypendium w ramach programu „Socrates – Erasmus", umożliwiające mu dalsze kształcenie w Conservatoire Nationale Superieur Musique et Danse de Lyon w mistrzowskiej klasie prof. Jeana Geoffroy'a.
Leszek Lorent ma na swoim koncie prawykonania dzieł wielu współczesnych kompozytorów, m.in. w 2005 roku wraz z chórem UKSW dokonał premierowego wykonania ostatniego utworu Mariana Sawy – Missa Claromontana (dzieło zostało uwiecznione na płycie – wyd. Acte Prealable). Specjalizuje się w wykonywaniu utworów multiperkusyjnych oraz dzieł teatru instrumentalnego. Współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, Filharmonią Narodową, Filharmonią Zielonogórską, Operą Narodową, Warszawską Akademią Teatralną oraz z uniwersyteckim Studium Muzyki Nowej, biorąc udział w koncertach przybliżających nową muzykę szerszemu gronu odbiorców.
Obecnie jest doktorantem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, wykładowcą macierzystej Uczelni, członkiem Stowarzyszenia Artystów Euforis.