październik 2018

O vos omnes – Franciscus de Rivulo
Fu il vincer – Sessa d’Aranda
Il est bel et bon – Passereau

Bianco Fiore jest konsortem fletów prostych, specjalizującym się w interpretacji muzyki renesansu i baroku. W swoim repertuarze posiada również muzykę wokalno-instrumentalną. Założony został w Gdańsku w 1997 roku przez Magdalenę Warżawę. Zespół koncertował w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii, Słowacji, Łotwie, Ukrainie i Estonii. Brał udział w wielu festiwalach, m.in. Festiwal Ars Antiqua Europae in Via Gothica na Słowacji, Festiwal Perła Baroku w Kobyłce, Festival van Oude Muziek w Utrechcie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Pelplinie, Elbląskie Dni Muzyki Dawnej, Festiwal Maj z Muzyką Dawną we Wrocławiu. Członkinie Bianco Fiore są absolwentkami zarówno polskich uczelni muzycznych (Kraków, Gdańsk), jak też uczelni zagranicznych (Amsterdam, Bruksela, Brema, Werona). W 2013 roku zespół zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej Musica Antiqua Viva w Żorach. W 2017 roku zespół z okazji jubileuszu 20-lecia otrzymał nagrodę Ministra Kultury.

Bianco Fiore Fotografia 1

Koncerty w ramach cyklu będą się odbywać 01-04.08., 07-11.08., 14.08. i 16-18.08 włącznie.

Od kilku lat gdańszczanie i turyści odwiedzający Gdańsk mają okazję uczestniczyć w muzycznych spotkaniach w historycznych obiektach grodu nad Motławą dzięki koncertom z cyklu Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska. Koncerty są poprzedzone historycznymi prelekcjami.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk miasto wolnosci

PH_PMG_PA-pion.jpg

PATRONAT_HONOROWY-MARSZALEK_WOJEWODZTWA_POMORSKIEGO-pion_RGB-ONLY_FOR_WEB-2012.png