KONCERT "COHEN – NOHAVICA"

Niedziela, 11. grudzień 2016, 18:00
Sala Koncertowa na Ołowiance

WYDARZENIA IMPRESARYJNE

"COHEN – NOHAVICA"
"Hallelujah" - "Kochanie pachniesz deszczem"
Koncert piosenek Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy
Zderzenie dwóch gigantów piosenki – Leonarda Cohena i Jaromira Nohavica - w spektaklu Mariana Opani! Minęło już 50 lat od chwili kiedy jako 21-letni chłopak Marian Opania po raz pierwszy stanął na deskach teatru, by zagrać Edwarda III w sztuce Ch. Marlowe’a pt. „Edward II” w reżyserii Stanisława Bugajskiego. Od tego czasu poza rolami dramatycznymi, niezmiennie zachwyca interpretacją piosenek i udziałem w licznych projektach muzycznych.
Spektaklem „COHEN-NOHAVICA”, artysta chce uczcić ten wyjątkowy jubileusz i zaprosić widzów w muzyczną podróż. Największe przeboje Leonarda Cohena – t.j. Sisters of Mercy, Tower of Song, Hallelujah, czy The Future - spotkają się z balladami Jaromira Nohavici, m.in.: Potulní kejklíŕi, Až to se mnu sekne, Když mě brali za vojáka, Zítra ráno v pět. Warto również dodać, że wszystkie utwory zostały przetłumaczone na język polski.
Reżyser o spektaklu: (…) Od 7 lat noszę się z pomysłem przedstawienia, w którym chciałbym zderzyć dwóch gigantów piosenki, a mianowicie Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicę. Obaj, kiedy ich pierwszy raz usłyszałem, Cohena w roku 1981 podczas kręcenia „Człowieka z żelaza”, a Nohavicę 7 lat temu w Komorowie, też podczas kręcenia tym razem dla teatru TV sztuki „Dobrze” Tomasza Mana, poczułem się w owych momentach powalony i ubezwłasnowolniony, niczym Cohen kiedy zobaczył kąpiącą się na dachu swoją Dalilę (…)

Obsada:

Marian Opania