ORGANY +

Koncert B-Dur, op. 4 nr 6*
Andante-Allegro - Larghetto - Allegro moderato

Johann Caspar Ferdinand Fischer
Chaconne F-dur z Suity „Euterpe“

Louis Spohr
Fantazja c-moll **

Pedro José Blanco
I° Concerto G-Dur für zwei Orgel*

II część

Marcel Grandjany
Aria w stylu klasycznym na harfę i organy
Félix Godefroid
Etiuda koncertowa
Gustav Mahler
Adagietto z 5 symfonii cis-moll*

Tomasz A. Nowak
Improwizacja na tematy z 5 symfonii G. Mahlera

Maurice Ravel
Introduction et Allegro pour harpe, flûte, clarinette et quatuor*

*Opracowanie na organy i harfę: T. A. Nowak
** harfa solo

T NOWAK
na zdjęciu: Tomasz A. Nowak

Tomasz Adam Nowak - *1962 w Warszawie - absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie organów Joachima Grubicha (1987 - dyplom z wyróżnieniem). Współpracy ze znakomitym pianistą-pedagogiem Kajetanem Mochtakiem, podczas studiów warszawskich zawdzięcza artysta decydujące dla artystycznego rozwoju impulsy. Dalsze studia organowe kontynuował w Monachium u Franza Lehrndorfera, Amsterdamie u Ewalda Kooimana oraz w Paryżu u Marie-Claire Alain. Ukończył też studia muzyki kościelnej w Wyższej Szkole Muzycznej w Essen. Jest laureatem międzynarodowych konkursów organowych w Budapeszcie, Kamieniu Pomorskim, Lüneburgu, Berlinie, Wiesbaden oraz jako pierwszy Polak, w ponad 50-letniej historii konkursu – zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Organowej w Haarlem (Holandia). Dokonał nagrań dla Polskiego Radia oraz niemieckich rozgłośni radiowych, a także płyt CD. W latach 1994-2008 wykonał w Niemczech, w cyklu koncertów, sześciokrotnie wszystkie dzieła organowe J. S. Bacha. W 2001 roku utrwali komplet tych dzieł na 12 płytach CD. Koncertuje w większości krajów Europy. Jako solista współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi Europy. Jest profesorem gry organowej i improwizacji w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold, jak też organistą w kościele św. Lamberta w Münster (Westfalia) Prowadzi międzynarodowe kursy z zakresu interpretacji i improwizacji organowej. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Westfalskiego Festiwalu Organowego.

carlos pena montoya
na zdjęciu: Carlos Roberto Peña Montoya

Carlos Roberto Peña Montoya - naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 9, a gry na harfie w wieku lat 11 pod kierunkiem pierwszej harfistki Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Kostaryce, prof. Ruth Garita, a następnie pierwszej harfistki Orkiestry Symfonicznej Baltimore, prof. Eileen Mason. Przez kilka lat studiował grę na fortepianie na Uniwersytecie Kostaryki w San Jose oraz 2 lata edukację muzyczną na Uniwersytecie Narodowym w Heredii. W tym czasie zajmował stanowisko pierwszego harfisty w Zespole Symfonicznym Narodowego Instytutu Muzycznego w Kostaryce oraz w Młodzieżowej Orkiestrze Narodowej Kostaryki. Od 8 lat stale mieszka w Europie, a od 2007 w Monachium, gdzie zaczął pobierać lekcje gry na harfie u prof. Helgi Storck. W latach 2007-2011 na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu (Austria) ukończył z wyróżnieniem studia I-go stopnia w klasie prof. Helgi Storck. W tym czasie wystąpił z kilkoma recitalami np. w „Gläseneer Saal in the Musik Verein" w Wiedniu (2007), w Gasteig Small Concert Hall w Monachium (2009) oraz współpracował z orkiestrami i zespołami symfonicznymi w Niemczech, Austrii, Polsce i Tajlandii, z którymi brał udział w licznych tournée. Przez 2 lata był stypendystą niemieckiej fundacji „Vössing-Stiftung, a w 2010r. za wybitną grę wygrał stypendium „Hübel-Stipendium" ufundowane przez Uniwersytet Mozarteum w Salzburgu. Został wybrany na członka fundacji „Yehudi Menuhin Live Music Now" organizującej koncerty charytatywne. Ma też doświadczenie w nauczaniu – uczył gry na harfie na letnich kursach dla kandydatów na studia na Uniwersytecie Mozarteum (2009) oraz uczniów w różnym wieku w Musikschule Teisendorf w Niemczech (2009/2010). Od roku 2012 jest I harfistą Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku. W 2014 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie prof. Helgi Storck w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i rozpoczął swoją aktywność jako pedagog, ucząc gry na harfie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz w Szkole Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni.