Pobierz plakat -

Bilety w cenie  18zł
 Koncerty edukacyjne

MIĘDZYPLANETARNE LOTY - koncert edukacyjny

Wystrzelenie pierwszego sztucznego satelity zapoczątkowało erę podboju kosmosu. To co dawniej astronomowie obserwowali za pomocą teleskopów, znajduje się teraz na wyciągnięcie ręki dzięki sondom i próbnikom kosmicznym. Księżyc wreszcie został gruntownie przebadany nie tylko przez automatyczne urządzenia, ale także przez ludzi, którzy na nim wylądowali. Sondy przemierzają bezkresne rejony galaktyki, a naukowcy stawiają sobie coraz ambitniejsze cele. Kompozytorzy również ! Ich partytury kryją w sobie mnóstwo nowoczesnych wynalazków. Czy z prędkością dźwięku uda się dolecieć na Marsa? Jak to brzmi ? Podejmiemy kolejne muzyczne wyzwania dla dobra ludzkości.

W programie m.in.: F. Chopin, C. Debussy, P. Czajkowski

kosmicznafilharmonia2kosm.logo 1

Kosmiczna Filharmonia

"Niekonwencjonalna formuła koncertu, zachwycające multimedialne pokazy, pasjonujące połączenie sztuki z nauką"
Koncerty, w których wiedza o kosmosie łączy się z edukacją muzyczną, to najnowsza propozycja programowa Filharmonii Bałtyckiej skierowana do dzieci w wieku od 5 do 10 lat.
W sezonie artystycznym 2017/2018 zaplanowany jest cykl spotkań z najsłynniejszymi dziełami w historii muzyki i ich twórcami. Sylwetki znanych kompozytorów przybliży dzieciom równie znany astronom.
Sala koncertowa Filharmonii zamieni się w kosmiczne obserwatorium, w którym najmłodsi zobaczą atrakcyjne widowisko muzyczne z udziałem aktora występującego w roli Jana Heweliusza, z wykorzystaniem nowych technologii i materiałów filmowych. Merytoryczne wparcie specjalistów z dziedziny muzyki i astronomii gwarantuje wysoki poziom wydarzenia. Koncerty objęła honorowym patronatem Polska Agencja Kosmiczna – POLSA.

Opracowanie koncertów: Natalia Walewska, Anna Bona
Konsultacje POLSA: Przemysław Rudź
Aktor: Bogdan Smagacki
Zespół muzyczny w składzie:
Muzycy z Orkiestry PFB:
Jarosław Wyrzykowski
- obój
Carlos Roberto Peña Montoya - harfa
Łukasz Perucki - skrzypce
Adam Bruderek - skrzypce
Sławomir Iwaniak – altówka
Anna Śmiszek-Wesołowska – wiolonczela
Tomasz Zając - fortepian

Min Kyung Lee – solistka baletu
Ruaidhri Maguire – solista baletu

Min Kyung Lee

MIN KYUNG LEE – naukę tańca klasycznego i współczesnego rozpoczęła na Uniwersytecie Yewon w Korei gdzie zdobyła wykształcenie w technice tańca wg A. Vaganowej. Naukę i pasję do tańca kontynuowała na uniwersytecie Ewha w Seulu otrzymując tytuł licencjacki. W 2009 r. została finalistką prestiżowego konkursu Prix de Loussanne w Szwajcarii. Podczas praktyki w Joffrey Balet w Chicago miała możliwość występować jako solistka w balecie Karnawał Zwierząt w choreografii A. Kremnev, Swanildę w Coppeli M. Pepita oraz główną partię w balecie współczesnym ,,Impuls Within” Ma Conga. Po zakończeniu nauki w 2016 r. dołączyła do zespołu Bałtyckiego Teatru Tańca Izadory Weiss biorąc udział w spektaklach The Tempest, Phaedra oraz Tristan i Izolda. Obecnie związana jest z Baletem Opery Bałtyckiej, gdzie od września 2016 r jako wiodąca solistka kreuje główne role w repertuarze bieżącym. Możemy ją zobaczyć m.in. w roli wróżki w spektaklu Pinokio G. Madia, w roli Klary w balecie Dziadek do orzechów F. Mauduit oraz w licznych galowych przedstawieniach na deskach Gdańskiej Opery Bałtyckiej.

Ruaidhri Maguire

RUAIDHRI MAGUIRE - absolwent Central School of Ballet w Londynie. Już na ostatnim roku tańczył w profesjonalnym zespole Ballet Central. Występował w światowych premierach Christophera Bruce'a i Christophera Hampsona podczas angielskiego tournée. W sezonie artystycznym 2015/2016 pracował w Milwaukee Ballet II, wykonując na scenie repertuar taki jak Dracula, Dziadek do orzechów, Dorian Grey (światowa premiera), Alicja w Krainie Czarów. Kolejny sezon 2016/2017 spędził w Kanadzie tańcząc w Ballet Victoria. Po dołączeniu do zespołu baletowego Opery Bałtyckiej w Gdańsku zadebiutował w Pinokiu i Dziadku do Orzechów.

MinKyungLee Dziadek do orzechow2

Ruaidhri Dziadek do Orzechow