Chopin nad wodami Motławy – Strumień muzycznej energii

S. Rachmaninow - Etiuda D-dur op. 39 nr 9

W. Lutosławski - Etiuda nr 2

Bilet rodzinny: 40 zł

Bartosz Skłodowski naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze w klasie fortepianu mgr Ewy Wieczorek. W roku 2006 kształcił się w klasie fortepianu mgr Iriny Oleszkiewicz w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Obie szkoły ukończył z wyróżnieniem.

W 2012 roku pomyślnie zdał egzaminy wstępne do Akademii Muzycznej im.
Stanisława Moniuszki, którą ukończył z wyróżnieniem pod kierunkiem
prof. Waldemara Wojtala. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich
na macierzystej uczelni.

Jest uczestnikiem i laureatem konkursów, przesłuchań o szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Do najważniejszych osiągnięć konkursowych należy m. in.:

- 2. miejsce na Międzynarodowym Konkursie Ars Nova w 2010 roku (Trieste, Włochy)
- Grand Prix i Nagroda Ambasady RP w Lubljanie na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim „Golden Ring” w 2011 roku (Radovljica, Słowenia)

- W 2013 roku został półfinalistą na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie

- 4. Miejsce na 14. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Padwie
(Włochy) w 2016 roku.

- W 2016 roku ponownie został półfinalistą na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Katowicach.

- 1. miejsce oraz nagroda publiczności na „Mauro Paolo Monopoli Competition” w Barletcie (Włochy) w maju 2017 roku.

- tytuł Laureata Estrady Młodych oraz dwie nagrody specjalne – Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Floralia Muzyczne 2018.

Bartosz Skłodowski jest pianistą który prowadzi ożywioną działalność koncertową w zakresie gry solowej jak i kameralnej. Pomimo młodego wieku wystąpił już z wieloma recitalami i koncertami odwiedzając m.in.: Czechy, Niemcy, Włochy, Belgię, Słowenię. Do jego największych osiągnięć koncertowych należą: koncerty w Filharmonii Bałtyckiej, Dolnośląskiej, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej w Krakowie, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Akademii Muzycznej w Katowicach, występ w ramach Festiwalu Ljubljana, udział w koncercie z okazji 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina prezentując jego II Koncert fortepianowy z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w teatrze w Brukseli z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora.

Z powodzeniem radzi sobie na estradzie grając z orkiestrami. Występował z orkiestrami polskimi, a także zagranicznymi. W roku 2017 został wytypowany do koncertu z orkiestrą dla najlepszych dyplomantów Akademii Muzycznej im.

Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W najbliższym czasie pianistę czekają

między innymi występy we Włoszech, w Polsce, a także wraz z National Taiwan Symphony Orchestra oraz Taipei Symphony Orchestra na Tajwanie.

Swoje umiejętności doskonalił również na licznych kursach i lekcjach otwartych prowadzonych przez takich pedagogów jak: Andrzej Jasiński, Zbigniew Raubo, Wojciech Świtała, Andrzej Tatarski, Joanna Domańska, Piotr Paleczny, Bernd Goetzke.

Za swoje osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymywał stypendia Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Miasta Gdańska oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

bartosz sklodowski

Bartosz Skłodowski

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

gdansk miasto wolnosci