Chopin nad wodami Motławy – Strumień muzycznej energii

F. Chopin Nokturn G-dur
J. Brahms Sonata f-moll op. 5 nr 2

Prowadzenie - Konrad Mielnik

BOGDAN CZAPIEWSKI - urodził się w 1949 roku w Gdyni. Studiował pod kierunkiem prof. Zbigniewa Śliwińskiego w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, prof. Jana Ekiera w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prof. Gyorgy Seboka w Indiana University School of Music w Bloomington. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Ferrucio Busoni Competition w Bolzano (1975), Viana da Motta Competition w Lizbonie (1975) i Montreal Music Competition (1976). Koncertował w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, w Azji, a także w wielu krajach Europy, włączając w to występy w Wielkiej Sali Koncertowej Filharmonii w St. Petersburgu, w Palais des Beaux-Arts w Brukseli, w Tonhalle w Zurichu, Salle Gaveau w Paryżu, w Filharmonii w Budapeszcie oraz w Tivoli w Kopenhadze, zawsze niezwykle entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. Bogdan Czapiewski dokonał nagrań dla wytwórni płytowych w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech i Japonii. W 1987 roku został laureatem Grand Prix du Disque Liszt na Międzynarodowym Konkursie Płytowym w Budapeszcie. Jest pianistą o bardzo szerokim repertuarze. Dzięki wyjątkowemu talentowi interpretuje z wielkim powodzeniem zarówno utwory Bacha, Beethovena, Chopina jak i muzykę współczesną. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych pianistów polskich.

Czapiewski

Bilet rodzinny: 40 zł

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

gdansk miasto wolnosci