Chopin nad wodami Motławy – Strumień muzycznej energii

F.Chopin- Barkarola Fis-dur op.60

M.Ravel- Walce szlachetne i sentymentalne

S.Rachmaninow- Preludium G-dur op.32 nr.5

Kordian Góra- pianista, nauczyciel akademicki. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Słupsku, początkowo pod kierunkiem Ewy Borgieł, a następnie u Barbary Zielińskiej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Zbigniewa Śliwińskiego i studia podyplomowe w Lucernie(Szwajcaria) w klasie fortepianu prof. Iwana Klansky'ego.                  Od 1992 roku prowadzi klasę fortepianu w macierzystej uczelni, a także w ZPSM w Elblągu i ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu. Laureat ogólnopolskich konkursów, festiwali, wielokrotny stypendysta Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, zdobywca nagród pozaregulaminowych na XII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1990). Występował jako solista i kameralista w większości polskich filharmonii, a także w wielu krajach Europy (Niemcy, Szwajcaria, Belgia, Hiszpania, Rosja, Finlandia, Szwecja), Afryki (Maroko, Tunezja) i w USA. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, a także dla Fundacji ‘Maestro’ w Los Angeles z muzyką Debussy’ego i Ravela. Wychował wielu laureatów międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych. Prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i za granicą (m.in. w Chinach), bierze udział w pracach jury konkursów pianistycznych. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

12265582 Kordian12

Bilet rodzinny: 40 zł

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

gdansk miasto wolnosci