61. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Taras Baginets

- “Liebster Jesu, wir sind hier”, BWV 730, 731
- An Wasserflüssen Babylon, BWV 653
Passacaglia c-moll
Mikael Tariverdiev (1931-1996) 2 preludia chorałowe z cyklu “Imitating old masters”
Dmitrij Szostakowicz (1906-1975) Consession (muzyka z filmu “Le Taon”)
Cathedral (muzyka z filmu “Le Taon”)
Passacaglia (z opery “Katerina Izmaylova”)
Modest Musorgski (1839-1881) Obrazki z wystawy (wybrane fragmenty)

Wystąpi:

Taras Baginets

Baginets2017 07a

Taras Baginets urodzony w 1975, studiował organy i fortepian w Instytucie Sztuk w Charkowie u prof. Serhiya Yushkevicha. Brał udział w licznych kursach interpretacji muzyki organowej m.in u prof. Heinricha Walthera (Niemcy), prof. Michaela Radulesku (Austria), prof. Hansa Fagiusa (Szwecja), prof. Zsigmunda Zsatmary (Niemcy), prof. Ludgera Lohmanna (Niemcy). Od 2002 r. jest organistą w Swierd łowskim Stowarzyszeniu Filharmonicznym w Jekateryburgu w Rosji. Jest laureatem wielu konkursów organowych. Zajął I miejsce w Ogólnorosyjskim Otwartym Konkursie Organowym (2007), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Organowym w St. Petersburgu (2005), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Olega Yanchenki (2002), II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Alexandra Goedicke w Moskwie (2008), II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Mikaela Tariverdieva (2005) oraz III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Organowym w Hessen (2003). Nagrał 4 płyty CD, brał też udział w licznych programach telewizyjnych i radiowych. Koncertował na terenie całej Ukrainy i Rosji, a także w Niemczech, Szwecji, Francji, Danii, Holandii, Czechach, Austrii,Hiszpanii, Mołdawii, Litwie, Łotwie, Włoszech i Finlandii. Jest dyrektorem artystycznym odbywającego się corocznie Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego w Rosji.