61. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Giampaolo Di Rosa

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

W programie:kup bilet 24

Johann Sebastian Bach (1685-1750) Musikalisches Opfer BWV 1079: Ricercare a 6
Giampaolo Di Rosa (*1972) Etiuda nt B-A-C-H (2018)
(pierwsze wykonanie w Polsce)

Domenico Scarlatti (1685-1757) Sonata K 11 L 352
Sonata K 159 L 104
Sonata K 1 L 366
Sonata K 492 L 14

Johann Sebastian Bach (1685-1750) 1 część z Concerto “Grosso Mogul” BWV 594 (A. Vivaldi)

Giampaolo Di Rosa (*1972) Improwizacja na zadany temat

Wystąpi:

Giampaolo Di Rosa

G.Di Rosa

Od 2008 roku organista tytularny National Church of Portuguese w Rzymie (koncerty w niemal każdą niedzielę w roku). Od 2015 roku tytularny organista Katedry Villa Real w Portugalii. Od 2014 roku organista – rezydent Katedry León w Hiszpanii. Cieszy się międzynarodową sławą – koncertuje i prowadzi kursy mistrzowskie (głównie poświęcone organologii i budownictwu organowemu) w Europie, Rosji, USA, Ameryce Łacińskiej, Australii, Hong Kongu, Makao i Singapurze oraz na Środkowym Wschodzie. Jest wszechstronnie wykształconym artystą - posiada siedem dyplomów akademickich, w tym magisterium z gry na organach, stopień doktora z zakresu analizy muzycznej, dyplomy studiów I stopnia oraz studiów podyplomowych. Prezentuje bogaty repertuar literatury muzycznej wszystkich epok (w tym wszystkie dzieła J.P. Sweelincka, J.S. Bacha, C. Francka, F. Liszta oraz O. Messiaena). Często prezentuje również kompozycje własne. Giampaolo Di Rosa wypracował indywidualny styl improwizacji, który zachwyca publiczność na całym świecie. W swoim niezmiernie bogatym dorobku artystycznym posiada wiele nagrań płytowych, głównie z improwizacjami na fortepian i organy. Poza działalnością koncertową Giampaolo Di Rosa jest czynnym animatorem kultury: jest założycielem i dyrektorem artystycznym wielu międzynarodowych festiwali organowych w wielu ośrodkach europejskich, m.in. w House of Mercy at Guimarães (Portugalia), gdzie od 2008 roku jest głównym doradcą muzycznym. W 2010 roku został odznaczony przez Prezydenta Republiki Portugalskiej jednym z najwyższych odznaczeń państwowych - Orderem Infanta Henryka w stopniu Oficera.