Vivaldi jakiego (NIE) znacie!

Środa, 24. październik 2018, 19:30
Sala Koncertowa PFB

WYDARZENIA IMPRESARYJNE

kup bilet 24

Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu Vivaldi jakiego (NIE) znacie! Na całą trasę składają się trzy koncerty:

Poznań - 19 września, Aula Uniwersytecka UAM
Szczecin - 23 października, Sala Symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej
Gdańsk - 24 października, Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

My zapraszamy oczywiście 24 października 2018 r. do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina – na wielki finał tego niesamowitego wydarzenia muzycznego.

Poczuj, zobacz, usłysz muzykę!

A gdybyśmy pozwolili Wam odkryć „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego na nowo? Te same, ale nie takie same... Współpracująca ze zdobywcami Grammy i występująca w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy Orkiestra Polish Art Philharmonic oraz światowej sławy dyrygent, Michael Maciaszczyk, udowodnią, że to możliwe. Dzięki nim będziemy mogli poznać klasyczne „Cztery pory roku” w brzmieniu nowatorskim, ale jednocześnie respektującym ducha oryginału.

Wystąpi też Krzysztof Meisinger, uważany przez krytyków za jedną z najbardziej fascynujących indywidualności wśród wirtuozów gitary. Usłyszymy znane utwory w niezwykłych instrumentacjach na gitarę i orkiestrę.

Dodatkowo muzykę uzupełnią wizualizacje oraz zapachy, które pozwolą poczuć jesienny wiatr, orientalne lato, mroźną zimę i świeżość wiosny.

Program koncertu:

Część I:

Trzy obrazy (muz. Janusz Bielecki) w wykonaniu Polish Art Philharmonic

Granada, Malagueña op. 165, Asturias (muz. I. Albéniz) oraz Oriental (muz. E. Granados) w wykonaniu Krzysztofa Meisingera oraz Polish Art Philharmonic

Część II:

Cztery pory roku (muz. Antonio Vivaldi) w opracowaniu i interpretacji Michaela Maciaszczyka oraz wykonaniu Polish Art Philharmonic

Organizatorami koncertów są: agencja artystyczna All Muses sp. z o.o. (tel. 12 61 64 179, 607 153 237, ) oraz Myślenickie Stowarzyszenie Artystów Muzyków.

Sponsor Strategiczny: Grupa ENERGA

Partnerzy: Hotel Swing sp. z o.o., Park Wodny w Krakowie S.A., Super Krak S.A.

Patroni medialni: AMS, Interia.pl, TVP3 Poznań, wPolityce.pl, wsieciprawdy.pl

Vivaldi PFB baner 01