Koncert charytatywny. Muzyka czyni cuda 2018

Koncert symfoniczny

kup bilet 24

Szanowni Państwo,

w związku z przygotowaniami do mikołajkowego koncertu plenerowego TVN „Miłość jest wszystkim” informujemy, że w dniach 2 – 13 grudnia na placu parkingowym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej mogą wystąpić utrudnienia.

Dostępność miejsc parkingowych będzie znacznie ograniczona.

W DNIU KONCERTU, tj. 9 GRUDNIA - PARKING BĘDZIE NIEDOSTĘPNY

Wszystkich Gości i Uczestników koncertów przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Światowej sławy bas – baryton Erwin Schrott zaśpiewa w Gdańsku znane arie operowe i argentyńskie tanga.
Piąta edycja koncertu charytatywnego „Muzyka Czyni Cuda” odbędzie się już 10 grudnia 2018 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku podczas której wystąpi znany na całym świecie bas-baryton - Erwin Schrott.
Erwin Schrott urodził się w 1972 roku w Montevideo w Urugwaju. Swoją karierę operową rozpoczął w wieku 22 lat, debiutem w Andrea Chénier. Po zdobyciu nagrody publiczności w 1998 roku w międzynarodowym konkursie dla młodych śpiewaków operowych – Operalia, jego kariera nabrała rozpędu. Zaczął występować w największych teatrach operowych zarówno w Europie jaki i Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Londyn, Mediolan, Wiedeń i wiele innych). Zapisał się w pamięci publiczności swoimi rolami w operach Mozarta, w szczególności Don Giovanniego i Figara. Partnerował najsłynniejszym śpiewaczkom operowym m.in.: Annie Netrebko i Elenie Garanča.
Podczas koncertu w ramach wydarzenia „Muzyka Czyni Cuda” wykona znane arie operowe pochodzące z dzieł Mozarta, Verdiego i Gounoda oraz popularne argentyńskie tanga. Koncert Erwina Schrotta będzie akompaniowany przez Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą włoskiego dyrygenta Lorenzo Coladonato.
Piąty już koncert z cyklu "Muzyka czyni cuda" jest inicjatywą gdańskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym, które wspiera swoją działalnością Katedrę i Klinikę Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas wcześniejszych koncertów wystąpiła Vasselina Kacarowa, Simone Kermes, Vivica Genaux oraz ubiegłoroczna gwiazda Juan Diego Flórez. Podczas przerwy między częścią pierwszą, a drugą koncertu odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych m.in. przez Sponsorów i Patronów koncertu. Licytacja jest stałym elementem wydarzenia "Muzyka Czyni Cuda" już od pierwszej edycji koncertu. Czas trwania licytacji to ok. 30 min.
Dochód z tegorocznego koncertu zostanie przekazany na zakup skanera żył, który umożliwia wizualizację naczyń krwionośnych, co ułatwia wprowadzanie kaniul dożylnych, w szczególności u małych dzieci, a także na zakup zestawu do bronchoskopii oraz delikatnych mikronarzędzi chirurgicznych, co pozwoli nam operować skomplikowane wady dróg oddechowych u dzieci.

10.12.19 muzyka czyni cuda

Lorenco Coladonato (Włochy) - dyrygent
Erwin Schrott (Urugwaj) - baryton
Magdalena Chmielecka (Gdańsk)
 - sopran
Orkiestra PFB
Jerzy Snakowski -
prowadzenie

Giuseppe Verdi - I Vespri siciliani - sinfonia
Giuseppe Verdi - Les Vepres Sicilenne - Palerme! O mon pays!
Giuseppe Verdi - Rigoletto - Gualtier Malde…Caro nome
Wolfgang Amadeusz Mozart - Don Giovanni - La ci darem la mano
Wolfgang Amadeusz Mozart - Don Giovanni - Madamina, il catalogo
Giuseppe Verdi - Attila - Preludio
Giuseppe Verdi - Attila - Uldino,…mentre gonfiarsi l’anima…oltre quel limite
Gaetano Donizetti - La fille du regiment - Salut a la France
Gaetano Donizetti - L’elisir d’amore - Quanto amor
Carlos Gardel - El dia que me
Pablo Ziegler - Rojotango
Gerónimo Giménez - La boda de Luis Alonso - Intermedio
Consuelo Velázquez - Bésame mucho
Gerónimo Giménez/Manuel Nieto - El Barbero de Sevilla - Me llaman la primarosa
Osvaldo Farres - Quizas
Johann Strauss - Uwertura do operetki Zemsta nietoperza
Franz Lehár - Lippenschweigen (duet)

logo muzyka czyni cuda

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Dochód z koncertu zostanie przekazany na zakup aparatury medycznej dla pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMED.

gumed

Sponsor główny: