logotype
October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

AGENCY CONCERTS

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

ANNA MARIA JOPEK & KROKE & EOK


Wednesday, 10/12/2014, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 Tickets price  65-100zł
BUY TICKET 
 AGENCY CONCERTS

Anna Maria Jopek vokal
Kroke:
Tomasz Kukurba viola , vokal
Jerzy Bawoł accordion
Tomasz Lato bass
Sławek Berny percusion
Marek Moś conductor
Elblag Chamber Orchestra

AMJ Kroke

 eok
fot. P. Manasterski

Niesamowite, metafizyczne brzmienie krakowskich muzyków i niepowtarzalny głos Anny Marii Jopek!

Projekt jest ten dla nas bardzo osobisty, ukazujący w nowych kolorach przekrój naszej twórczości z minionych dwudziestu lat. Mamy nadzieję, że przez ten czas zaraziliśmy Was odrobiną naszego „poczucia harmonii" i może cząstka duszy Kroke zamieszka w Waszych sercach.

Anna Maria Jopek - wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek, producentka nagrań. Wychowana w rodzinie muzycznej zakorzenionej w tradycyjnej, polskiej sztuce ludowej. Występowała prawie na całym świecie od USA i Kanady, przez całą Europę po Japonię, do tej pory łącznie wydała jedenaście autorskich albumów, wiele z nich otrzymało status Platynowej i Złotej Płyty. Jak sama utrzymuje, śpiewa po prostu to, co uważa za ważne, szczere i warte pokazania.

Kroke - początkowo zespół kojarzony był z muzyką klezmerską z silnymi wpływami bałkańskimi. Obecnie balansuje pomiędzy gatunkami, czerpiąc inspiracje z muzyki etnicznej całego świata, jazzu i klimatów współczesnych, wzbogacając improwizacjami - tworzy swój własny, charakterystyczny styl.
Sławomir Berny - polski muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Orkiestry Adama Sztaby oraz projektu Śrubki.

Marek Moś - należy do największych osobowości artystycznych w europejskiej kameralistyce. Jest założycielem Kwartetu Śląskiego, jednego z najwybitniejszych kwartetów smyczkowych w Europie.
Z zespołem tym występował na najbardziej prestiżowych festiwalach i estradach świata, dokonał około 30 prawykonań utworów polskich i zagranicznych. Jest dyrygentem i dyrektorem artystycznym Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO oraz szefem artystycznym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Elbląska Orkiestra Kameralna – młodzi i niezwykle utalentowani muzycy, laureaci wielu konkursów solowych i kameralnych, dla których muzyka stała się wielką pasją, a praca w Orkiestrze jest kontynuacją ich twórczego rozwoju i artystycznych poszukiwań.

 
 

Back