logotype
October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

AGENCY CONCERTS

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

CINEMATIC PIANO


Sunday, 11/12/2016, 17:00
To Thursday, 15/12/2016
Sala Koncertowa
 Tickets price  11-30zł
BUY TICKET 
 AGENCY CONCERTS

Gdansk

„Cinematic Piano” - recital Aleksandra Dębicza


Znakomity pianista i bardzo zdolny kompozytor. Aleksander Dębicz w recitalu „Cinematic Piano” 11 grudnia o godz. 17.00 w Sali kameralnej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
Laureat wielu prestiżowych konkursów pianistycznych krajowych i zagranicznych, w tym zwycięzca Transatlantyk Instant Composition Contest - widowiskowego i jedynego na świecie konkursu improwizacji do obrazu w 2013 roku.
Na program recitalu złoży się „Cinematic Piano” – kompozycja Aleksandra Dębicza wydana na debiutanckim albumie przez Warner Classic. Płyta odniosła sukces, zdobywając uznanie krytyki i stając się bestsellerem (album utrzymywał się przez kilka tygodni na pierwszych miejscach w empik i empik.com, przyciągnął także uwagę zagranicznych odbiorców, szczególnie pochlebne recenzje zdobywając m.in. w UK). Podczas 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie artysta otworzył cykl koncertów o tym samym tytule.
Dyrektor FMF, Robert Piaskowski w wywiadzie dla magazynu Presto powiedział: „Odkryciem był Aleksander Dębicz. Cinematic Piano to koncert, który zrobiłem, bo pomyślałem sobie: „fajny jest ten chłopak, bardzo podoba mi się jego płyta, a zrobię taki eksperyment w małej sali, zobaczymy”. A tu kilku minutowe owacje na stojąco, trzy bisy, niebywała wyobraźnia, myślenie formą, pastisz „Ghostwriter” Alexandra Desplata, cała orkiestra pod palcami, to było odkrycie.”
Cinematic Piano to cykl 12 utworów muzycznych inspirowany sztuką filmową. W magazynie Presto w recenzji płyty czytamy: „Gdyby porównać jego grę do materiału, musiałby to być aksamit. Ale nie chodzi tylko o sposób wydobywania dźwięków z fortepianu, ale także o same utwory, które hipnotyzują formą i pięknem zaklętym w motywach. Ma się wrażenie, że Dębicz tworzy je zupełnie bez wysiłku. Płyta „Cinematic Piano” to kompozycje pianisty inspirowane tematami filmowymi i tylko inspirowane. W każdym utworze słychać przede wszystkim Aleksandra Dębicza. Od pierwszych dźwięków czujesz, że ta muzyka mogłaby stanowić tło filmu z najwyższej półki. Artysta pokazuje w nich wielką wrażliwość na brzmienie instrumentu. Jego muzyka brzmi miękko i pięknie, wchodząc pod skórę i w głąb umysłu. Dębicz czaruje interpretacją a w wirtuozerskich trylach i pasażach porywa, nie tracąc przy tym miękkości i uczuciowości. Taki dzisiejszy Chopin lub Paderewski.”
Zapraszamy na wyjątkowy koncert dobrej energii płynącej z muzyki filmowej i jazzu.
Bilety w cenie 20 i 30 złotych do kupienia w kasach Filharmonii i na www.bilety24.pl.

 
 

Back