logotype
October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

AGENCY CONCERTS

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI, KRZESIMIR DĘBSKI & AMADEUS WIND ENSEMBLE


Tuesday, 13/12/2016, 19:00
Sala Kameralna
 Tickets price  70-150zł
BUY TICKET 
 AGENCY CONCERTS

zamachowski mozart debski mozart

 

Zbigniew Zamachowski, Krzesimir Dębski & Amadeus Wind Ensemble
Krzesimir Dębski - dyrygent
Zbigniew Zamachowski - w roli Mozarta

W grudniu mija dwieście dwadzieścia pięć lat od śmierci Wolfganga Amadeusza Mozarta. By upamiętnić tę rocznicę i oddać hołd największemu kompozytorowi wszech czasów, powstał zespół Amadeus Wind Ensemble. W jego skład wchodzą członkowie jednej z najlepszych orkiestr na świecie London Symphony Orchestra oraz najwybitniejsi polscy instrumentaliści. Na naszej scenie zaprezentują dzieła Mozarta na zespół dęty, w oryginalnym brzmieniu.
Projekt objęty patronatem Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Program:
W.A. Mozart - Serenada B-dur „Gran Partita” KV 361 (370a)
W.A.Mozart - "Uprowadzenie z seraju" KV 384 w aranżacji na zespół dęty (arr. T. Karwan)

Zespół
W skład zespołu wchodzą członkowie jednej z najlepszych orkiestr na świecie: London Symphony Orchestra oraz najwybitniejsi polscy instrumentaliści, soliści oraz członkowie najlepszych polskich orkiestr (NOSPR, Orkiestra Teatru Wielkiego - OperyNarodowej, Sinfonia Iuventus).

Dyrygent:
Zespół podczas koncertów w Gdańsku, Poznaniu oraz Szczecinie poprowadzi wybitny polski muzyk, kompozytor oraz dyrygent - Krzesimir Dębski. Koncertując po niemal całej Europie, USA i Kanadzie, jako lider zespołu jazzowego String Connection i solista zagrał blisko 1000 koncertów radiowych i telewizyjnych. W 1983 roku został laureatem I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii, a dwa lata później znalazł się na liście dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych amerykańskiego pisma Down Beat.
Jako dyrygent prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak Jose Carreras, Ewa Małas-Godlewska, Nigel Kennedy, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Mark O'Connor, John Blake, Alberto Iglesias i Jose Cura.

Gość specjalny:
Gościem specjalnym projektu jest aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia Zbigniew Zamachowski. Wcieli się on w rolę Wolfganga Amadeusza Mozarta, prezentując jego listy i przybliżając widowni arcyciekawą sylwetkę kompozytora w kontekście jego przebogatej twórczości oraz życia prywatnego.

Autor przedsięwzięcia:
Krzysztof Grzybowski
IART Management
www.iart-m.com

 
 

Back