logotype
October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

AGENCY CONCERTS

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

MUSICALOVE


Thursday, 15/12/2016, 19:00
Sala Koncertowa
 Tickets price  40-100zł
BUY TICKET 
 AGENCY CONCERTS

musicalove nowa grafika kopia

MUSICALOVE PRZEBOJE BROADWAYU
Twórcy BROADWAY EXCLUSIVE powracają z nowym show!


MusicaLove to najnowsza odsłona wyjątkowego autorskiego projektu musicalowego Jakuba Wociala pt. Broadway Street the Show, w którym przed naszymi oczami - podobnie jak zdjęcia w starym albumie - ukazują się znajome sceny wyśpiewanych wyznań, pragnień, rozczarowań i tęsknot. Trudno tu wymienić przebogatą paletę uczuć i emocji jakie zapewnią nam gwiazdorskie wykonania najbardziej znanych miłosnych songów ze słynnych musicali, głównie autorstwa Andrew Lloyda Webbera. Artystom towarzyszy orkiestra pod batutą Tomasza Filipczaka.
Czy przypuszczaliście, że w przestrzeni Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się prawdziwa królewska uczta? A tak, ponieważ w MusicaLove, które za chwilę zobaczycie, serwowane będą najpiękniejsze światowe przeboje o miłości autorstwa prawdziwych królów musicalu, którymi bez wątpienia są Leonard Bernstein, Stephen Schwartz, Andrew Lloyd Webber i światowa gwiazda muzyki rozrywkowej - Elton John.
Tylko 15 grudnia usłyszycie przeboje z jednego z najstarszych i najsłynniejszych musicali - West Side Story, który w swoim czasie uznany został za nowatorską interpretacje Romea i Julii Szekspira. Na drugim krańcu osi czasu prezentować się będą piosenki Eltona Johna i Tima Rice’a z musicalowej wersji Aidy. W samym centrum naszej muzycznej uczty znajdą się słynne przeboje z dzieł Andrew Lloyda Webbera - brytyjskiego kompozytora, który jako pierwszy oparł całą akcje musicalu wyłącznie na utworach śpiewanych. Wspólnie z librecistą Timem Ricem stworzył wiele niezapomnianych musicali. Podczas tego wieczoru spotkamy się na nowo z najważniejszymi przebojami z tego gatunku.
Podziwiać będziemy zarówno fragmenty kultowej rock opery Jesus Christ Superstar (1971) jak i musicalu Evita (1978) z fabułą opartą na historii Evy Peron - wpływowej żony argentyńskiego dyktatora, Juana Parona. Wybór tego trudnego społecznego tematu otworzył kolejny ważny etapu w historii musicalu. Wkrótce przyszedł czas na kolejne eksperymenty. Tym razem Webber przesunął akcenty na choreografię i kostiumy, z których uczynił główną atrakcję w Cats (1981). Z kolei stworzony przez niego wspólnie z Charlsem Hartem i Richardem Stilgoe’m słynny Upiór w Operze (1986) połączył w sobie elementy muzyki operowej i rockowej. Został on przez krytyków uznany za musical wszech czasów i jest najdłużej granym (od 1988 roku do dzisiaj) spektaklem Broadwayu!
Nic więc dziwnego, że utwory z tego dzieła jak i jego kontynuacji - Love Never Dies staną się głównym daniem królewskiej uczty w Filharmonii Bałtyckiej. Przeboje królów musicalu będą oczywiście prezentowane w iście królewskiej oprawie a więc przez gwiazdy europejskiego i polskiego musicalu, m.in. Nele-Liss Vaiksoo, Olę Bieńkowską, Paulinę Janczak, Jakuba Wociala, Macieja Pawlaka. Doskonała muzyka na żywo, znakomici wykonawcy i ciekawa choreografia dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń i dla uszu i oczu. A przez nie to już prosta droga do serca, którego przecież dedykowany jest nasz MusicaLove!


Musicale wykonywane podczas koncertu:
UPIÓR W OPERZE (THE PHANTOM OD THE OPERA), KOTY (CATS), EVITA, JESUS CHRIST SUPERSTAR, WHISTLE DOWN THE WIND, SUNSET BOULEVARD, STEPHEN WARD, LOVE NEVER DIES, WEST SIDE STIRY, AIDA, WICKED
Idea & scenariusz Jakub Wocial
Orkiestra pod kierownictwem Tomasza Filipczaka
Choreografia Santiago Bello
Reżyseria światła Tomasz Filipiak

Zapraszamy 15 grudnia, 2016 godzina 19:00 do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Fanpage koncertu: www.facebook.com/MusicaLoveprzeboje
Strona internetowa: www.broadwaywpolsce.com

 
 

Back