logotype
October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Concert series

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

MUZYKA W ZABYTKACH STAREGO GDAŃSKA


Friday, 29/07/2016, 19:00
Kościół Bożego Ciała, ul. 3 Maja 19a/m.1
 Tickets price  
BUY TICKET 
 Music in monuments of the Old Gdańsk

jakimcio pestka baranowska

Od kilku lat gdańszczanie i turyści odwiedzający Gdańsk mają okazję uczestniczyć w muzycznych spotkaniach w historycznych obiektach grodu nad Motławą dzięki cyklowi koncertów Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska. Koncerty są poprzedzone historycznymi prelekcjami Aleksanda Masłowskiego.


Ewa Herman-Baranowska skrzypce
Małgorzata Pestka-Horoń skrzypce
Wioletta Jakimcio wiolonczela

Program:

Klaus Badelt
Piraci z Karaibów

Alan Silvestri
Forrest Gump

Richard Rodgers
Blue Moon

John Kander
New York, New York

Jerzy Matuszkiewicz
Stawka większa niż życie

Andrzej Kurylewicz
Polskie drogi

Jerry Bock
Skrzypek na dachu

Boots Randolph
Benny Hill

Nino Rota
Ojciec chrzestny

Nacio Herb Brown
Singin' in the Rain

Harold Arlen
Over the Rainbow

Waldemar Kazanecki
Noce i dnie

Carlos Gardel
Por una cabeza

Sam Pottle
The Muppet Show

Wstęp wolny

Małgorzata Pestka-Horoń - ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w 1997 r. w klasie prof. Henryka Keszkowskiego. Współpracowała z Niekonwencjonalną Orkiestrą Kameralną, później Hanzeatycką Orkiestrą Kameralną. Od 1996 r. jest muzykiem PFB w grupie II skrzypiec.

Wioletta Jakimcio - ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie wiolonczeli prof.Romana Sucheckiego. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych seminariach i kursach mistrzowskich pod przewodnictwem znakomitych muzyków - kameralistów, tj.: P.Leisegang, R.Jabłoński, M.Jankovici, M.Czajkowska. Od 1996r. była uczestniczką gdańskich warsztatów "Współczesnej Muzyki Kameralnej" z udziałem:
P.Mefano i E.Sikory. Podczas licznych tourne zagranicznych koncertowała w Holandii, Niemczech, Szwajcarii. Współpracuje również z wieloma orkiestrami na terenie całego kraju.

Aleksander Masłowski - z wykształcenia prawnik, z zamiłowania historyk, autor wykładów monograficznych, felietonów i opracowań z zakresu historii Gdańska, stały współpracownik m.in. Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przewodnik miejski specjalizujący się w historii dzielnic Gdańska od sześciu lat prowadzący spacery dla mieszkańców, w których biorą udział setki uczestników; tłumacz XIX-wiecznej gdańskiej literatury - w ramach projektu "Gdańsk XIX" współtworzy serię wydawniczą obejmującą polskie przekłady ważnych dla historii Gdańska dzieł napisanych w języku niemieckim; tropiciel miejskich mitów i badacz historii szczegółowej; twórca portalu Akademia Rzygaczy, skupiającego niegdyś grono amatorskich badaczy historii Gdańska.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

 
 

Back