logotype
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Concerts

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

IV BAL GDAŃSKI „Od Bacha do Big Bandu”


Saturday, 27/01/2018, 19:00
Sala Koncertowa PFB
 Tickets price  39-89zł
BUY TICKET 
 The Gdańsk Balls

Harmonijne zasilanie muzyką!

Kassak Brass Ensemble
Tadeusz Kassak – aranżacje, przygotowanie i opracowanie koncertu

Joanna Wesołowska – śpiew
Kaja Kuśpiet – śpiew
Zbigniew Kalinowski – śpiew
Maksymilian Pabjańczyk – śpiew
W programie aranżacje muzyki:
J.S. Bacha, G.F. Händla, G. Gershwina, E. Morricone, tematy filmowe: „Śniadanie u Tiffany'ego”, „Zaplątani”, „Król lew”, piosenki z repertuaru D. Martina, Z. Wodeckiego, S. Wondera, grupy „The Animals”

HPIM5513

Kassak Brass Ensemble

 

  MG 2705

Tadeusz Kassak

 

Tadeusz Kassak urodzony w Książkach w 1951 r. jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku ( 1975 r.) w klasie puzonu prof. Magdaleny Zawadzkiej, puzonista (w latach 1974 – 2009 )Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, od 2007 r. wykładowca w klasie puzonu Akademii Muzycznej w Gdańsku, w której prowadzi także dęte zespoły kameralne. Jest laureatem Konkursu Młodych Puzonistów w Pabianicach(1975 r.) oraz Konkursu Kompozytorskiego na przebój studia „S-1” w Warszawie ( 1987 r.). Od 1979 r. prowadzi założony przez siebie Kwartet Dęty Filharmonii Bałtyckiej, z którym dał ponad 3 tys. koncertów w kraju i za granicą. W swoim dorobku ma nagranych kilkadziesiąt płyt analogowych m.in. we Włoszech oraz CD m.in. z Leszkiem Możdżerem, Olo Walickim, Gabą Kulką, Romanem Peruckim. Jako kompozytor uprawia przede wszystkim muzykę kameralną tworząc na bardzo różne składy instrumentalne, jednak najwięcej czasu poświęca na aranżacje i opracowania dla potrzeb orkiestr symfonicznych i zespołów kameralnych. Jest twórcą hejnałów Sopotu i Olsztyna. W 2003 r. założył i prowadzi unikalny w skali kraju i Europy 12 osobowy zespół kameralny „ Kassak Brass Ensemble” dla, którego komponuje i aranżuje, współpracując m.in. z Anitą Rywalską, Waldemarem Malickim, Maciejem Miecznikowskim.
W 2009 r. założył „Gdański Chór Puzonów”, w którym grają studenci i absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej.
Od kilku lat wydawnictwa muzyczne „Patrias” w Szczecinie i „Eufonium” w Gdyni wydają kompozycje T.Kassaka na różne instrumenty, a w jesiennym numerze (2014) fletowego czasopisma PAN Magazine (Anglia) znalazła się następująca recenzja:


„3 Figle” (3 Frolics) na flet solo T.Kassaka to, jak sugeruje tytuł, trzy krótkie, jednominutowe utworki w żartobliwym stylu. Te śliczne miniatury ukazują figlarne poczucie humoru i dają grającemu wspaniałą zabawę. Miniaturki są nieco ekscentrycznie „zakręcone”, w najlepszym tych słów znaczeniu. Nie wymagając nadzwyczajnych umiejętności technicznych, przez cały czas utrzymują napięcie rytmiczne.

Gorąco polecam. Carla Rees 

 

asia22

Joanna Wesołowska

 

PA189943

Kaja Kuśpiet

 

zbyszek02

Zbigniew Kalinowski

 

IMG 1021

Maksymilian Pabjańczyk

 

Zasilanie na 3/4

Po zakończeniu Koncertu, około godz. 20.30
rozpocznie się Bal Gdański połączony z kolacją.

Karnety na Bal w cenie 85 pln/os.

Informacja o Balu TUTAJ

 
 

Back