logotype
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Concerts

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

W ŚWIECIE MELODII - KONCERT SYMFONICZNY


Friday, 02/02/2018, 19:00
Sala Koncertowa
 Tickets price  10-45zł
BUY TICKET 
 Symphonic concert

Solista, kameralista, koncertmistrz i dyrygent, znakomity skrzypek. Określeń opisujących talenty i umiejętności Roberta Kwiatkowskiego jest wiele, ale żadne z nich nie oddaje temperamentu tego muzyka. By odkryć jego wielki talent, trzeba przyjść na koncert i pozwolić zabrać się do niezwykłego świata melodii. Podczas Koncertu W świecie melodii będzie można usłyszeć kompozycje F. Schuberta, L. van Beethovena i F. Mendelssohna-Bartholdy.

Robert Kwiatkowski – dyrygent, skrzypce
Orkiestra PFB
Konrad Mielnik – prowadzenie

Program:
L. van Beethoven Uwertura Coriolan op. 62
F. Schubert Konzertstuck na skrzypce i orkiestrę D-dur, D 345
F. Mendelssohn-Bartholdy Koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową d-moll
***
L. van Beethoven II Symfonia D-dur op. 36

Robert Kwiatkowski

 

Robert Kwiatkowski Lata studiów spędził w Gdańsku, gdzie obecnie również jego życie związane jest w dużej części z tym ośrodkiem muzycznym. W 2017 otrzymał odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"Zasłużony dla Kultury” - wyróżnienie, które wspaniale podsumowuje jego dotychczasowe osiągnięcia na polu artystycznym i pedagogicznym.

„Jest mistrzem mocnego i pięknego dźwięku” - „Visionescriticas”

„posiada zmysł dramatyzmu, który w utworach jest wyjątkowo spójny i przekonujący” -
„Visionescriticas”

„Kwiatkowskiego trudno słuchać bez wzruszenia”, - „Dziennik Bałtycki”

Robert Kwiatkowski to artysta o nietuzinkowej osobowości. Swoją charyzmą i umiejętnościami zdobywa serca publiczności a swoim profesjonalizmem zyskuje sobie szacunek i uznanie muzyków. Jego kultura pracy, rzetelność, oraz niesamowita muzykalność podkreślana wielokrotnie przez wybitne autorytety świata artystycznego przyczyniają się do sukcesu jego aktywnej kariery.
Jako solista występował ponad czterdziestokrotnie z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orquesta Sinfónica de Tenerife, Orquesta Sinfónica de Chile, Polska Filharmonia Bałtycka, Radomska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Kameralna „Hanseatica”, Filharmonia Częstochowska, Filharmonia Kaliska.
Na codzień piastuje stanowisko koncertmistrza Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańskuczęstozapraszany jest również do regularnej współpracy w takim charakterze przez uznane orkiestry w Polsce i na świecie. Wśród nich można wymienić: Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej, Orquesta Sinfónica de Tenerife, Orquesta Sinfónica de Chile, Orquesta Sinfónica de Navarra oraz Orquesta Sinfónica de Galicia.

Ogromnie istotną płaszczyzną jego rozwoju jest powołanie w 2003 roku, oraz funkcja koncertmistrza i dyrektora Orkiestry Kameralnej "Hanseatica", która za swoje dokonania wielokrotnie nagradzana była m.inn.: Nagrodą Gryfa Pomorskiego, Medalem Prezydenta Miasta Gdańska, Nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego. Zespół z powodzeniem prezentowała się na Festiwalach muzycznych w kraju i w całej Europie.
Robert Kwiatkowski to artysta nieustannie poszukujący, którego kunszt, oraz wysokie normy artystyczne popychają w coraz to nowe kierunki. Można go usłyszeć zarówno w muzyce klasycznej, którą pielęgnuje do perfekcji, czego wyrazem są między innymi wydane w 2016 roku kadencje jego autorstwa do wszystkich koncertów skrzypcowych W.A.Mozarta, ale także w muzyce nowej, lub na nowo przywracanej na sceny koncertowe.

 

 
 

Back