logotype
September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Festivals

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

XI Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów” 2016


Wednesday, 06/07/2016, 20:00
Kościół pw. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze
 Tickets price  
BUY TICKET 
 International Summer Music Festival in Jastrzębia Góra

Cannizzaro d

Diego Cannizzaro (Włochy), organy
Clifton College Boys Choir (Afryka Południowa)
Dyrygent: Gérard’d du Toit

Program:

No Nobis Domine
arr. by G. du Toit

H.D Malotte
The Lord’s prayer

A. Maack
Abendfreden

Obi-yo-yo
arr. by G. du Toit

Plea for Africa
spisane przez F. Khumalo

Johann Sebastian Bach (1685/1750)
Passacaglia BWV 582

Alessandro Stradella (1639-1682)
Piéta Signore (solista: Ryan Slotow)

César Franck (1822-1890)
Panis Angelicus (soliści: Senthil Mudaly i Sven Paton)

Wolfgang Amadeus Mozart (1756/1791)
Eine kleine Nachtmusic (I cz.)

Pietro Alessandro Yon (1886/1943)
Finał z Concerto gregoriano

Pieśń afrykańsko - amerykańska
Spiritual Over my Head (soliści: Ryan Slotow i Ryan Rohith)

Leonard Cohen (*1934)
Halleluja

Diego Cannizzaro w 1992 roku ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet w Palermo na kierunku literatura włoska. Tam też ukończył klasę fortepianu w konserwatorium Vincenzo Belliniego. Klasy organów i kompozycji organowej ukończył w konserwatorium Francesco Morlacchi w Perugii. Edukację kontynuował na Akademii w Pistoi, Północnoniemieckiej Akademii Organowej w niemieckim Bremen oraz na uniwersytecie w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Posiada tytuł doktora z historii i analizy kultur muzycznych (Uniwersytet La Sapienza w Rzymie). Honorowo pełni funkcję inspektora historycznych organów w Sycylii. Ponadto jest dyrektorem departamentu muzyki liturgicznej Uniwersytetu Tisia – Akademii Papieskiej Via Pulchritudinis w włoskim Cefalù. Diego Cannizzaro wykłada na w konserwatorium w Caltanissetta. Prowadził kursy mistrzowskie, w tym poświęcone muzyce dawnej (konserwatorium w Sankt Petersburgu; spotkania organizowane przez Orchestra Barocca Siciliana, Akademie Muzyczne w Enghien i Ath, Belgia). Jest dyrektorem artystycznym festiwalu In tempore organi (historyczne organy Sycylii). Artysta brał udział w prestiżowych międzynarodowych festiwalach muzycznych w Europie i w USA. W swoim dorobku posiada wiele nagrań CD (w tym monografię nt. dzieł organowych Filippo Capocciego – XIX w. oraz płyty z twórczością Giovanniego Salvatore, XVII w. i Pietro Vinci, XVI w. w pierwszym światowym wydaniu.

CLIFTON COLLEGE BOYS CHOIR
Clifton School należy do najbardziej prestiżowych prywatnych szkół dla chłopców w regionie KwaZulu-Natal w Południowej Afryce. Szkoła składa się z oddziału przygotowawczego, szkoły podstawowej i średniej (college), do których w 2016 roku uczęszcza, 1100 chłopców. Muzyka odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Chłopcy zachęcani są do podejmowania indywidualnej nauki gry na instrumentach czy to wchodzących w skład orkiestry symfonicznej, czy też występujących w zespołach jazzowych i muzyki popularnej. Także indywidualna nauka śpiewu prowadzona jest dla chłopców od ósmego roku życia. Śpiew chóralny odgrywał w szkole zawsze istotną, ważną rolę. Dwa istniejące tu chóry, przygotowawczy i College Choir prowadzone są przez Gerard'a du Toit, dyrektora muzycznego szkoły. Kameralny College Chór, składający się z chłopców w wieku 14-18 lat odbywa swą pierwszą artystyczną podróż. W Polsce weźmie udział w wielu koncertach festiwalowych, a także w warsztatach chóralnych w Bydgoszczy.

Gerard'd du Toit należy do wyróżniających się postaci w świecie chóralnym. Ukończył studia dyrygenckie na Uniwersytecie w Pretorii (Afryka Południowa). Uczestniczył w kursach doskonalących pod kierunkiem takich dyrygentów jak Volker Hempfling, Jonathan Valsco, Robert Sun. Zwrócił na siebie uwagę koncertami z Drakenberg Boy's Choir w Europie w 1988r. oraz w Nambii i Afryce Płdn. w latach 1985-1989.Od 1996 prowadził nagradzany wielokrotnie zespół chóralny KwaZulu-Natal Youth Choir oraz Bel Canto Chamber Choir. W 2005 r. otrzymał nagrodę South African Choral Society dla wyróżniającego się dyrygenta, w 2011 nagrodę dla najlepszego dyrygenta Konkursu Chóralnego w Karpenissi (Grecja), oraz nagrodę specjalną Festiwalu we Florencji w 2013 roku. W 2010 roku był jurorem konkursu w Gorizia. Prowadzi warsztaty chóralne (Lubljana 2005, Bydgoszcz 2016). Zapraszany jest do wygłaszania prelekcji. Od 2015 roku pełni funkcję dyrektora muzycznego Clifton School i jest dyrygentem dwóch działających chórów, w tym Clifton Chamber Boy's Choir.

 

Organizatorzy:
Parafia rzymsko-katolicka pw. Św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze
Ojcowie Jezuici
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fr. Chopina w Gdańsku
Pomorskie Stowarzyszenie „Musica Sacra”

Wstęp wolny

 jastrzebia jezuici 2016 logotypy

 
 

Back