logotype
October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

TYPES OF CONCERT

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

KONCERT FAMILIJNY. PROJEKT CHOPIN


Sunday, 06/11/2016, 12:00
Sala Koncertowa
 Tickets price  10-35zł
BUY TICKET 
 Family concerts

ChopinShorts FANTASY kopia

PROJEKT CHOPIN oraz muzyka Fryderyka Chopina wykonywana na żywo!

Etiudy Fryderyka Chopina Robert Marat (op. 10) i Łukasz Mikołajczyk (op. 25).

Koncert to propozycja na spędzenie niedzielnego popołudnia rodziców i ich pociech. Cykl koncertów familijnych ma za zadanie uczyć i bawić, a także przygotowywać najmłodszych do obcowania z muzyką poważną. Jest to też możliwość zaoferowania dzieciom nowych bodźców, pokazania, że istnieją także inne rodzaje muzyki i obrazu niż te prezentowane w telewizji czy Internecie.

Projekt Chopin to multimedialne widowisko, podczas którego zaprezentowane zostaną animacje inspirowane muzyką największego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina. Zostały one stworzone przez BreakThru Films - producent oscarowego „Piotrusia i wilka”. Podczas projekcji zostaną na żywo wykonane etiudy Chopina. Dzieci, przy okazji zetknięcia się z pięknymi animacjami i kunsztem muzyki kompozytora, poznają także zawód XX-wiecznego tapera.

PROMOCJA!

Bilet rodzinny w cenie 65 zł!

mikoajczyk lukasz foto Kopia

 

Łukasz Mikołajczyk urodził się 22 czerwca 1993 r. w Siemianowicach Śląskich. Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia w Katowicach. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Zbigniewa Raubo. Laureat wielu krajowych konkursów pianistycznych, m.in. w Płocku, Koninie, Rzeszowie, w Warszawie w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim oraz Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych". Zdobył V miejsce w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein memoriam" w Bydgoszczy. Otrzymywał liczne stypendia za osiągnięcia artystyczne, m.in. Fundacji Piotra Klera oraz Krystiana Zimermana dla wyróżniających się młodych pianistów.

robert marat Kopia

Robert Marat - panista i pedagog, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wychowanek szkół muzycznych w Białymstoku, które ukończył pod kierunkiem Heleny Frankiewicz (uczennicy Aleksandra Michałowskiego). Dyplom pianistyczny uzyskał w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego (1988 ). Studiował również kameralistykę pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej a także grę na organach i klawesynie. Jest laureatem konkursów pianistycznych ( m.in. Karola Szymanowskiego w Łodzi ) oraz wielu nagród w zakresie muzyki kameralnej. Obecnie związany pracą pedagogiczną z Akademią Muzyczną w Katowicach. Prowadził klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Białymstoku (2002-2007) i w Liceum Muzycznym w Katowicach. Od 1997 roku współpracuje z Mazarteum w Salzburgu. Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako pianista i kameralista w kraju i za granicą. Występował na prestiżowych festiwalach takich jak "Warszawska Jesień", "Salzburger Festspiele". Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz na płytach CD. Dla wytwórni Selene nagrał po raz pierwszy w historii fonografii utwory Raula Koczalskiego i Aleksandra Michałowskiego, które ukazały się w serii "Wielka tradycja chopinowska".

 
 

Back