Jarosław Meisner

Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bytomiu w legendarnej klasie prof. Pawła Waloszczyka oraz Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Michała Mazurkiewicza, którą ukończył z wyróżnieniem w 2018 r. Obecnie jest doktorantem macierzystej uczelni.

Jest laureatem głównych nagród kilkunastu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, m.in.: X Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych w Brnie, II International Wind Competition – Wilno, Andrejs Jurjans VI International Wind Competition – Ryga, I Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych we Lwowie, VI Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych w Gdańsku.
Jest dwukrotnym laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendystą programu Młoda Polska. Podczas studiów czterokrotnie otrzymywał stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz wygrał konkurs na prestiżowe stypendium „Yamaha Scholarship Foundation of Europe”.

Regularnie współpracuje z takimi orkiestrami jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Capella Gedanensis, Polska Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Dolnośląska, Filharmonia Gorzowska, Filharmonia Opolska, Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Rybnicka, Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, Warszawska Opera Kameralna, Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective.

W sezonie artystycznym 2014/2015 został zatrudniony w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera na stanowisku: muzyk puzonista. We wrześniu 2017 r. zdał egzaminy do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a od kwietnia 2018 r. jest pierwszym puzonistą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Jako muzyk sesyjny brał udział w realizacji nagrań do wielu płyt, jak i rejestracjach archiwalnych.

Wielokrotnie występował jako solista z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych i dętych, m.in: Filharmonia Śląska, Professional Symphonic Band “Rīga”, Vilnus Chamber Orchesra, Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna, Akademicka Orkiestra Dęta, a jako muzyk orkiestrowy występował pod batutą takich dyrygentów, jak m.in: Alexander Liebreich, George Tchitchinadze, Michael Zilm, Gabriel Chmura, Tadeusz Strugała, Jacek Kaspszyk, Larry Livingston, Krzysztof Penderecki.