Ewa Hermann

Zdjęcie Ewy Hermann

Skrzypaczka, absolwentka wydziału klasycznego i jazzowego Akademii Muzycznej w Gdańsku i Bydgoszczy. Studiowała u takich mistrzów, jak prof. Henryk Keszkowski, prof. Roman Suchecki. Jazz ukończyła pod kierunkiem dr. Macieja Afanasjewa i prof. Karola Szymanowskiego.
Kontynuatorka muzycznej tradycji rodziny Hermannów. Jej dziadek – Bernard Hermann (1916-1996) był waltornistą w Miejskiej, potem Pomorskiej Orkiestrze Symfonicznej w Bydgoszczy, a następnie w orkiestrze A. Rezlera. Od 1949 do 1987 roku grał w orkiestrze symfonicznej Filharmonii Pomorskiej. W latach 1956-1960 związany był także z orkiestrą Studium Operowego. Jej ojciec – Eugeniusz Hermann – jest absolwentem słynnej klasy skrzypiec prof. Stefana Hermanna w gdańskiej Akademii Muzycznej. Pracował w Pomorskiej Orkiestrze Symfonicznej w Bydgoszczy, Cairo Symphony Orchestra oraz Bilbao Orkestra Synfonikoa (Hiszpania).
Ewa Hermann w trakcie swojej kariery muzycznej współpracowała również z Pomorską Orkiestrą Symfoniczną w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Gdyni oraz Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Od roku 1995 jest skrzypaczką w grupie pierwszych skrzypiec Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Z orkiestrą tą występowała wielokrotnie, także za granicą (w Niemczech, Francji, Włoszech, Portugalii, Szwajcarii i Rosji). Dokonała też wielu nagrań dla stacji radiowych i telewizyjnych w Polsce, Niemczech i Austrii oraz nagrań płytowych dla wytwórni Vivart, Dux, Polmusic i Solition. Równocześnie współpracowała z Pomorską Orkiestrą Symfoniczną w Bydgoszczy i Królewską Orkiestrą Salonową w Gdańsku. Jest też organizatorką oprawy muzycznej uroczystości prywatnych i firmowych w województwie pomorskim. Prowadzi zespoły muzyczne Baltic Duo i Baltic Trio.

Więcej informacji:

ewahermann.pl

Facebook  |  Instagram  |  YouTube