Andrzej Wojciechowski

Zdjęcie Andrzeja Wojciechowskiego

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Ocieszaka (dyplom z wyróżnieniem). W latach 2002-2003 studiował w klasie mistrzowskiej Joan Enric Lluna pod egidą Conservatori Superior De Musica w Castello (Hiszpania). Wielokrotnie zdobywał czołowe nagrody na konkurach klarnetowych i kameralnych zarówno w kraju i za granicą. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako solista i kameralista koncertował w niemalże całej Europie, Ameryce Północnej, a także Afryce i Azji. Solista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Stale współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Profesor Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, gdzie pełni funkcję Kierownika Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji. Jest członkiem Polskiego Zespołu Basethornowego, Gdańskiego Trio Stroikowego, Baltic Trio oraz zespołu Zagan Acoustic. Prowadzi z nimi ożywioną działalność artystyczną, koncertując w Polsce i Europie, dokonując przy tym wielu nagrań płytowych. Lider okołojazzowej formacji Baltic Quasideon Group WWS Trio zgromadzonych wokół prowadzonej przez niego agencji Baltic Gramophone.

Fot. Anna Świeczkowska