logotype

Kar11Karolina Piątkowska-Nowicka z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Henryka Keszkowskiego. Wielokrotnie uczestniczyła w mistrzowskich kursach muzycznych, kształcąc się pod kierunkiem takich mistrzów jak;Wanda Wiłkomirska, Edward Grach, Metru Munteanu, Irina Jaszwili. Kilkakrotnie brała udział w Międzynarodowych Warsztatach Muzyki Współczesnej prowadzonych przez dyrygenta- Rüdigera Bohn’a (Warszawa, Trebnitz-Niemcy).

Jest laureatką Ogólnopolskich Przesłuchań Skrzypków i Altowiolistów w Toruniu. Otrzymała pierwszą nagrodę na Spotkaniach Młodych Kameralistów w Gdańsku, jak również pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu. Druga nagroda przypadła jej na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych im.G.Bacewicz w Łodzi oraz na Konkursie im.J.S.Bacha w Gdańsku. Szczególnym osiągnięciem było zdobycie pierwszego miejsca na cieszącym się dużym prestiżem Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Wielkokrotnie otrzymała stypendium od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rotary Club, Prezydenta Miasta Sopotu i Gdańska.
Występuje z recitalami solowymi oraz kameralnymi w Polsce, a także w innych krajach Europy(Niemcy, Francja, Holandia, Włochy). W 1997r. skrzypaczka wystąpiła
z recitalem w Norymberdze, na którym otrzymała skrzypce od wybitnego lutnika niemieckiego- Gottfrieda Raabsa.

Grała koncerty z wieloma orkiestrami, m.in.Państwową Orkiestrą Kameralną
w Słupsku ‘Sinfonia Baltica”,Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku czy Hanzeatycką Orkiestrą Kameralną pod batutą dyrygentów; Janusza Przybylskiego, Michała Nesterowicza ,Bohdana Jarmołowicza.
Brała udział w Międzynarodowych Festiwalach Muzycznych ,tj.: „Warszawska Jesień”
w Warszawie, „Max Reger Tage” w Weiden(Niemcy),”Gdański Festiwal Muzyczny”.
Przez cztery lata pełniła funkcję koncertmistrza Państwowej Orkiestry Kameralnej „Sinfonia Baltica” w Słupsku ,oraz drugiego koncertmistrza w Orkiestrze Kameralnej „Hanseatica”. Od 2004r. jest asystentem w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a od października 2006 prowadzącą grupę skrzypiec w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
w Gdańsku.


Od 2006 roku współtworzy zespół NeoQuartet, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej. W 2008 roku zespół dokonał w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie nagrania kwartetu Agnieszki Stulgińskiej pt. „Impresje na kwartet smyczkowy i taśmę”. Utwór został wydany przez wytwórnię DUX na płycie
„Młodzi Kompozytorzy w Hołdzie Fryderykowi Chopinowi”. Nagranie było nominowane do nagrody „Fryderyk” w kategorii muzyka współczesna.
W kwietniu 2009r. zespół znalazł się w półfinale najbardziej prestiżowego konkursu interpretacji muzyki współczesnej „Gaudeamus” w Amsterdamie.
Kwartet otrzymał stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego (2010) na nagranie debiutanckiej płyty w wytwórni DUX.