17. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów”

Roman Perucki

L. Vierne – Carillon de Westminster
C. Franck – Chorał nr 1 E-dur
C. Franck – Chorał nr 2 h-moll
C. Franck – Chorał nr 3 a-moll

Malownicza Jastrzębia Góra oddalona od centrów kultury i centrów ekonomiczno-gospodarczych, dzięki organizacji Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzycznego „Słowo i muzyka u Jezuitów” stała się prężnie rozwijającym się ośrodkiem kultury muzycznej, którego centrum stanowi jastrzębiogórski kościół pw. św. Ignacego Loyoli, w którym odbywają się koncerty Festiwalu. Organizowane występy organowe mają zachęcić wielopokoleniowe rodziny do obcowania, również w okresie wakacyjnym, z kulturą wysoką. Sprzyjają temu zróżnicowany repertuar koncertów festiwalowych, jak i wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalowe.
Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów” stanowi nie tylko istotny wkład w rozwój narodowej kultury na terenie Polski, ale jest również znaczącym forum wymiany kontaktów pomiędzy artystami z krajowych i zagranicznych ośrodków muzycznych, co owocuje wzrostem znaczenia kultury polskiej w Europie Zachodniej. Udział w koncertach wybitnych autorytetów – artystów różnych wyznań, narodowości, prezentujących zróżnicowane praktyki wykonawcze daje możliwość prezentacji muzyki organowej w ciekawy i oryginalny sposób.
Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka i Jezuitów” w Jastrzębiej Górze (współorganizowany przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku) towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Organowej w Oliwie. Jezuicki festiwal ma już swoją tradycję i wierną publiczność koncertową.

Koncerty w ramach cyklu w każdą środę i sobotę do 27 sierpnia ( WIĘCEJ )

Współorganizacja: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

jezuici 22 belka logo

Data wydarzenia sobota, 9/07/2022, 20:00