Koncert symfoniczny – Luis Fernando Pérez

Przerwa [20']

Gustav Mahler – IV Symfonia G-dur [54']

Luis Fernando Pérez
Urodzony w Madrycie w 1977 roku hiszpański pianista. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w konserwatorium Pozuelo de Alarcón, gdzie uzyskał najwyższe oceny. W 1993 roku wstąpił do Reina Sofía School of Music, gdzie studiował pod kierunkiem cenionych artystów i pedagogów: Dmitri Bashkirov, Galiny Eguiazarovej oraz Márty Gulyás. Następnie przeniósł się na Uniwersytet Muzyczny w Kolonii, aby kontynuować naukę u Pierre-Laurenta Aimarda.
Nagrał kilka albumów i występował na niezliczonych scenach w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Europie. Otrzymał kilka cennych nagród, w tym Nagrodę Franza Liszta na Międzynarodowym Konkursie IBLA, Nagrodę Alicia de Larrocha i Medal Albéniza za nagranie Iberii Albéniza.

Anna Bernacka
Mezzosopran, artystka wszechstronna. Posiada w swoim repertuarze ponad 50 partii operowych. Jest także cenioną wykonawczynią muzyki oratoryjno-kantatowej, od muzyki dawnej po najnowszą. Debiutowała w 2006 roku w Oldenburgisches Staatstheater jako Driada w Ariadnie na Naxos Straussa. Występuje zarówno na scenach polskich teatrów operowych, jak i na scenach europejskich. W swojej karierze miała okazję pracować z wybitnymi reżyserami, jak Mariusz Treliński, Keith Warner czy Ivo van Hove, oraz dyrygentami: Patrickiem Fournillierem, Stefanem Solteszem, Konradem Junghanelem Benjaminem Baylem i innymi.
Jest finalistką i laureatką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. Konkursu im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, Konkursu im. Antonína Dvořáka w Karlowych Warach. W 2015 roku zdobyła Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza śpiewaczka. W 2021 roku została laureatką programu Scena dla muzyki polskiej.
Kształciła się we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego Ewy Czermak oraz hanowerskiej Hochschule für Musik und Theater w klasie Carol Richardson-Smith. Uczestniczyła ponadto w kursach tak znakomitych pedagogów, jak Teresa Berganza, Christa Ludwig, Teresa Żylis-Gara, Helena Łazarska i Ryszard Karczykowski.

Data wydarzenia piątek, 24/02/2023, 19:00
Miejsce Sala Koncertowa