02
Sie
2022

Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół Zielonoświątkowy

wtorek, 2/08/2022, 19:00
Kościół Zielonoświątkowy w Gdańsku
Wstęp wolny
Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół Zielonoświątkowy

Gdański Kwartet Akordeonowy
Maciej Kacprzak
Paweł Ratajek
Paweł Wiśniewski
Wojciech Ulanowski

Prowadzenie: Dorota Kucharczyk

W programie: Mozart, Boëllmann, Dworzak, Moniuszko, Ogiński, Piazzolla.

03
Sie
2022

Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Sala Kameralna PFB

środa, 3/08/2022, 19:00
Sala Kameralna
Wstęp wolny
Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Sala Kameralna PFB

Bałtycki Kwintet Dęty
Agnieszka Respondek – flet
Ewa Naczk-Jankowska – fagot
Marta Różańska – obój
Karol Respondek – klarnet
Zbigniew Kaliciński – róg

Paweł Rydel – fortepian

Prowadzenie: Dorota Kucharczyk

W programie: Chopin, Zarębski.

04
Sie
2022

Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół św. Barbary

czwartek, 4/08/2022, 19:00
Kościół św. Barbary
Wstęp wolny
Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół św. Barbary

Ewa Hermann – skrzypce
Carlos Peña Montoya – harfa

Prowadzenie: Dorota Kucharczyk

Szczegóły dot. programu wkrótce.

05
Sie
2022

Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Góra Gradowa

piątek, 5/08/2022, 19:15
Góra Gradowa
Wstęp wolny
Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Góra Gradowa

Elżbieta Drozdowska – flet
Piotr Kopietz – akordeon
Adam Woch – gitara

Prowadzenie: Klaudiusz Grabowski

W programie m.in.: Piazzolla, Nelegatti, Machado.

06
Sie
2022

Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół św. Brygidy

sobota, 6/08/2022, 19:30
Kościół św. Brygidy
Wstęp wolny
Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół św. Brygidy

Adam Bruderek – skrzypce
Anna Śmiszek-Wesołowska – wiolonczela

Prowadzenie: Klaudiusz Grabowski

W programie: Beethoven, Hoffmeister, Glière.

09
Sie
2022

Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół św. Jakuba

wtorek, 9/08/2022, 19:00
Kościół św. Jakuba
Wstęp wolny
Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół św. Jakuba

Mirosław Pachowicz – fagot
Elżbieta Rosińska – akordeon

Prowadzenie: Klaudiusz Grabowski

W programie m.in.: de Boismortier, Pniewski, Heiniö.

10
Sie
2022

Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Ratusz Staromiejski

środa, 10/08/2022, 19:00
Ratusz Staromiejski
Wstęp wolny
Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Ratusz Staromiejski

Monika Skruszewisz – skrzypce
Michał Szczerba – waltornia

Prowadzenie: Dorota Kucharczyk

W programie: Sarasate, Madsen, Brahms.

11
Sie
2022

Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół św. Józefa

czwartek, 11/08/2022, 19:00
Kościół św. Józefa
Wstęp wolny
Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół św. Józefa

Alena Iwanczuk – skrzypce
Anna Gospodarek – skrzypce
Aleksandra Stadniczenko – altówka
Edyta Słomska – wiolonczela
Jędrzej Kacprzyk – kontrabas

Prowadzenie: Dorota Kucharczyk

W programie m.in.: Dworzak.

12
Sie
2022

Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół św. Katarzyny

piątek, 12/08/2022, 19:00
Kościół św. Katarzyny
Wstęp wolny
Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Kościół św. Katarzyny

Baltic String Quartet
Tomasz Diakun – skrzypce
Sylwia Kolińska – skrzypce
Tomasz Pozorski – altówka
Kamila Pietrzak – wiolonczela

Prowadzenie: Klaudiusz Grabowski

W programie: Bach, Albinoni, Shumann, Saint-Saëns, Chopin, Pärt, Satie, Piazzolla, Williams, Szostakowicz, Cage.

13
Sie
2022

Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Sala Kameralna PFB

sobota, 13/08/2022, 19:00
Sala Kameralna
Wstęp wolny
Muzyka w zabytkach starego Gdańska – Sala Kameralna PFB

Robert Kwiatkowski – skrzypce
Dominika Glapiak – fortepian

Prowadzenie: Klaudiusz Grabowski

W programie: Mozart, Elgar, Paderewski.