logotype

Orkiestry Kameralnej Igora Lermana wykonała swój pierwszy program muzyczny 25 lutego 1989 roku. Od tego czasu Orkiestra nagrała15 płyt, wśród których znalazły się transkrypcje Igora Lermana, założyciela, dyrektora artystycznego i dyrygenta orkiestry. Nagrania obejmują utwory Corellego (12 Concerti Grossi op. 6), Vivaldiego, Bacha, Czajkowskiego, Satie, Debussy'ego, Ravela, Bartóka, Hindemitha, Szostakowicza, Prokofiewa, Schnittke i Piazzolli.

Wśród artystów, którzy wystąpili z orkiestrą są: Jelena Obrazcowa, Nikołaj Pietrow, Borys Bieriezowski, Cyprien Katsaris Victor Trietiakowski, Alexander Kniazev, Kwartet Borodina, Orkiestra Kameralna „Wirtuozi Moskiewscy" Władimira Spiwakowa i wielu innych.

Repertuar Orkiestry Kameralnej Igora Lermana jest szeroki, począwszy od baroku do muzyki współczesnej. Znaczna ilość utworów wykonywanych przez Orkiestrę to transkrypcje Igora Lermana.

Orkiestra często występuje w miastach Republiki Tatarstanu i Rosji, daje także koncerty w Mołdawii, na Ukrainie, w Polsce, Niemczech, Hiszpanii i na różnych międzynarodowych festiwalach muzycznych w Rosji (St. Petersburg, Kisłowodzk, Kaliningrad, Perm), Szwajcarii i Izraelu.

Po kilku trasach koncertowych w Rosji Orkiestra spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony publiczności oraz otrzymała przychylne opinie prasy, która okrzyknęła ją jedną z najlepszych orkiestr kameralnych w Rosji: „Wykonania są doskonałe, a transkrypcje wspaniałe. Jest to bardzo wysoki poziom; naprawdę wielka sztuka".

„Znam tę orkiestrę od dłuższego czasu i myślę, że jest to jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Rosji" (Vladimir Ivanov, profesor Konserwatorium Moskiewskiego).
To są słowa największej piosenkarki Eleny Obrazcowej po koncercie z Orkiestrą: „Na scenie jestem od 43 lat i jest to jedna z najlepszych orkiestr, z którymi dotąd pracowałam".

„Nie ma nigdzie takiej orkiestry, jak Orkiestra Kameralna Igora Lermana. Żadna inna orkiestra nie gra jak ta" (Irina Bochkova, profesor Konserwatorium Moskiewskiego).
23 listopada 2013 roku na cześć obchodów 25-lecia Orkiestry Kameralnej Igora Lermana, odbył się koncert w Wielkiej Sali Konserwatorium Moskiewskiego. Skrzypek Wiktor Trietiakowski był solistą.

 

wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
newsletter

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

instagram

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Subskrybuj

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję
youtube

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo
z koncertów

btn listen

social

Nasz profil na Facebooku

Polub nasz profil
na Facebooku

btn socjal

Sponsor Strategiczny PFB
energa nowe

Główny Sponsor PFB – Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepła SA