logotype

Zdjęcienr1 Nehring malySzymon Nehring urodził się w 1995 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat pięciu.
W rodzinnym mieście ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. M. Karłowicza
i Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina. Przez 11 lat uczył się w klasie fortepianu Olgi Łazarskiej. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Stefana Wojtasa.
Regularnie uczestniczy w konkursach i festiwalach dla młodych pianistów. Do jego najważniejszych osiągnięć artystycznych należą: I nagroda oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu kompozytora węgierskiego
w III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin + ..." w Budapeszcie (2010), III nagroda
w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów „Krok ku mistrzostwu" w Sankt Petersburgu (2011),
I nagroda oraz nagroda EMCY w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Narwie (2012),
II miejsce oraz nagroda specjalna w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Academy Award" w Rzymie (2014), 1 miejsce i 6 nagród specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam" w Poznaniu (2014), I nagroda w konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy (2014). W październiku 2015 r. jako jedyny Polak wystąpił w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina otrzymując wyróżnienie i nagrodę publiczności.
Występował z orkiestrami Filharmonii Narodowej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Lwowskiej, Filharmonii w Petersburgu, Filharmonii w Tallinie, Filharmonii w Calgary oraz z Narodową Orkiestrą Estonii.
Szymon Nehring jest stypendystą Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso (od 2008), Fundacji Pro Musica Bona (od 2010), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010). W 2015 r. został laureatem stypendium Krystiana Zimermana.

wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
newsletter

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

instagram

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Subskrybuj

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję
youtube

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo
z koncertów

btn listen

social

Nasz profil na Facebooku

Polub nasz profil
na Facebooku

btn socjal

Sponsor Strategiczny PFB
energa nowe

Główny Sponsor PFB – Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepła SA