Ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie prof. Jana Wincentego Hawela w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie jest obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta. Jest także absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie studiował obój u prof. Jerzego Kotyczki.

Jako stypendysta sieneńskiej Accademia Musicale Chigiana doskonalił swój warsztat dyrygencki w klasie mistrzowskiej Gianluigiego Gelmettiego (2001)
i Lothara Zagroska (2002 – Diploma di Merito) Brał także udział w kursach mistrzowskich dla dyrygentów prowadzonych m.in. przez Gabriela Chmurę, Kurta Mazura, Zoltána Peskó, Pierra Bouleza.

Jest laureatem pierwszej nagrody II Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Dyrygentów w Białymstoku (1998), a także dwóch nagród pozaregulaminowych (Państwa Zofii i Antoniego Witów oraz Prezydenta Miasta Katowic) na VI Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach (1999). Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, otrzymał też kilkakrotnie nagrodę Prezydenta Miasta Katowic.

Jest stałym dyrygentem Orkiestry Muzyki Nowej, którą prowadził podczas różnych festiwali muzyki współczesnej, takich jak: Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova i Musica Electronica Nova we Wrocławiu, Poznańska Wiosna Muzyczna, Melos – Ethos w Bratysławie, Aksamitna Kurtyna 2 we Lwowie, Festiwal Muzyki Pawła Szymańskiego w Warszawie, Beijing Modern w Pekinie. Podczas Warszawskiej Jesieni 2005 współpracował z IRCAM i solistami Court-Circuit Ensemble (Francja) przy wykonaniu Répons Pierra Bouleza, zaś w roku 2006 OMN wystąpiła w Conservatoire de Paris wykonując Derive 2 P.Bouleza.

Ma na swym koncie wiele światowych i polskich prawykonań. Z OMN dokonał nagrań dla Polskiego Radia a także zarejestrował materiał dźwiękowy na pierwszą płytę CD, nominowaną do nagrody Akademii Fonograficznej „Fryderyk 2003". Za płytę monograficzną z muzyką Weroniki Ratusińskiej otrzymał w kwietniu 2009 wraz z OMN i wytwórnią DUX Pizzicato Supersonic Award (Luksemburg). Nagranie Trzech pieśni do słów Trakla Pawła Szymańskiego uzyskało w czerwcu 2007 rekomendację na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu, zaś wykonane z Sinfonią Varsovią Gemisatos Magdaleny Długosz oraz things lost things invisible Ewy Trębacz, dyrygowane wspólnie z Arturo Tamayo Akademicką Orkiestrą Symfoniczną im. K.Szymanowskiego, otrzymały rekomendację w czerwcu 2009.

Dyrygował między innymi Rumuńską Narodową Orkiestrą Radiową, Miskolci Szimfonikus Zenekar, Camerata Strumentale "Citta di Prato", Orchestra Filarmonica Europea, Ensemble Orchestral Contemporain, Melos Ethos Ensemble, NOSPR, orkiestrą Sinfonia Varsovia, Polską Orkiestrą Radiową oraz innymi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi w Polsce.

Obecnie jest dyrektorem Akademickiej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach. Wcześniej jako dyrygent AOS współpracował przy poszczególnych projektach jako asystent między innymi z Gabrielem Chmurą, Jackiem Kaspszykiem, Krzysztofem Pendereckim, Takuo Yuasa, Arturo Tamayo.

Prowadzi również Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Jego zainteresowanie muzyką dawną przejawia się obecnie pracą nad repertuarem wokalnym i wokalno – instrumentalnym z założonym przez siebie zespołem Cantus Floridus.