logotype

Monika CybulskaKompozytorka i dyrygentka. W 2006 roku ukończyła kompozycję na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a trzy lata później - drugi kierunek - o specjalności: dyrygentura symfoniczno-operowa na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Antoniego Wita.

W roku akademickim 2004/2005 otrzymała Stypendium Ministra Kultury oraz Stypendium miasta Gdyni za szczególne osiągnięcia w nauce i sztuce.
Zadebiutowała jako dyrygentka na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, prowadząc w marcu 2007 roku koncert ze swoim dyplomowym utworem „Bóg – Człowiek – Bóg". W 2009 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie Cybulska poprowadziła koncert, w programie którego pojawiła się m.in. jej kompozycja „Horyzont zdarzeń".
Wykonywanie muzyki współczesnej stało się jej wielką pasją.

Do tej pory współpracowała z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, orkiestrą Capella Gedanensis oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej.