logotype

Kare NordstogaUrodzony w 1954 roku studiował na norweskiej Akademii Muzycznej w Oslo pod kierunkiem Sørena Gangfløta, Bjørna Boysena i Kaare Ørnunga. Od swojego debiutanckiego koncertu w 1978 roku kontynuował studia pod okiem Davida Sangera w Londynie. Był organistą w kościele w Ullern, a od roku 1984 w katedrze w Oslo. Był związany z Norweską Akademią Muzyczną, gdzie w 1994 roku otrzymał tytuł profesora.

Jako organista katedralny artysta prezentuje bogaty repertuar literatury organowej, w tym m.in. wszystkie dzieła organowe Jana Sebastiana Bacha. Nagrywa płyty z muzyką takich twórców jak: Brahms, Franck, Widor i Liszt. Wraz ze skrzypkiem Geir Inge Lotsbergiem nagrał m.in. płytę ze wszystkimi sonatami skrzypcowymi Bacha.
Kåre Nordstoga jest koncertującym organistą. Współpracował z orkiestrami symfonicznymi z Oslo, Bergen i Trondheim. Występował w ramach licznych międzynarodowych festiwali organowych, m. in. w Aarhus, Paryżu i Tokio. W 2006 został uhonorowany Nagrodą Lindemana za działania na rzecz kultury Norwegii.