logotype

Diego CannizzaroW 1992 roku ukończył studia w zakresie literatury włoskiej na uniwersytecie w Palermo. Klasę fortepianu ukończył w konserwatorium „Vincenzo Bellini” w Palermo, klasę organów i kompozycji organowej w konserwatorium „Francesco Morlacchi” w Perugii. Edukację muzyczną kontynuował podczas studiów w Akademii w Postoi, w North Germany Organ Academy w Bremen i na uniwersytecie w Santiago de Compostela. Tytuł doktora uzyskał na uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie.

Jest inspektorem w zakresie organów historycznych na Sycylii, gdzie jest również dyrektorem artystycznym festiwalu „In tempore organi”. Tam też wykłada w konserwatorium Caltanissetta. Gościnnie wykłada w konserwatorium petersburskim oraz podczas sesji organizowanych przez „Orchestra Barocca Siciliana”. Prowadził kursy mistrzowskie w Enghien i Ath.

Koncertuje w Europie i USA. Nagrał szereg płyt, w tym z utworami Filippo Cappociego (XIX), Giovanni Salvatore (XVIIw.) i Pitero Vinci (XVI w.). Niektóre z nagrań były premierami światowymi.