Andrzej ChorosinskiStudia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku i kompozycji w klasie Prof. Tadeusza Paciorkiewicza w roku 1974. W roku 1972 otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii. Był finalistą konkursów improwizacji w Haarlem /1973/ i Norymberdze /1978/. Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King's College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI w Watykanie, Katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku. Town Hall w Adelajdzie. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad 20 płyt LP i CD dla firm polskich i niemieckich.

W roku 2003 Związek Producentów Audio-Video przyznał tytuł „Podwójnej Platynowej Płyty" płycie CD nagranej w Bazylice w Licheniu. W latach 1987-1993 był prorektorem, a w latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie. W latach 1993 - 2000 był członkiem Prezydium AECAM - Stowarzyszenia Rektorów Europejskich Uczelni Muzycznych.

Sprawował również godność przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych w Polsce - KRUA. Posiada liczne odznaczenia i nagrody, m.in. Zasłużonego Działacza Kultury, Złoty Krzyż Zasługi, medal „Ecclesiae Populoque Servitium Praestanti", „Gloria Artis" ,Medal „ Zasłużony dla Dolnego Śląska". W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa w Keimyung University w Południowej Korei. Jest honorowym obywatelem miast Frombork , Jelenia Góra i Kłodzko, Polanica Zdrój, przyznanych za zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej. Jest konsultantem i autorem licznych projektów w zakresie budownictwa organowego w Polsce / Bazylika w Licheniu, Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie Sala Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku/ jak również w Niemczech, Kanadzie i Japonii. Jest dyrektorem artystycznym 7 międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej.