logotype

Marcin ArmanskiUrodzony w Kielcach w 1983 roku. Naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem Ks. Zbigniewa Rogali, ukończył również Państwową Szkołę Muzyczną w Kielcach w klasie fortepianu. Kształcił się w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku w klasie Michała Olszewskiego. W 2007 roku uzyskał tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował w klasie profesora Juliana Gembalskiego.

Od 2006 związany jest ze Świdnicą na Dolnym Śląsku. Łączy funkcję kantora Kościoła Pokoju i organisty kościoła klasztornego oo. Paulinów. Prowadzi działalność pedagogiczną (klasa organów w PSM w Świdnicy i wykładowca w Diecezjalnym Studium Organistowskim).

Jest laureatem ogólnopolskich konkursów organowych i kompozytorskich. Ma na swoim koncie liczne nagrania dla Radia i Telewizji ( w tym także dla telewizji amerykańskiej i japońskiej). W 2011 roku zagrał specjalny koncert podczas wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Świdnicy. Zajmuje się organmistrzostwem - rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych.