logotype

Giampaolo Di RosaPianista, organista, klawesynista, kompozytor, improwizator, muzykolog, pedagog. Artysta o bogatym repertuarze, cieszący się międzynarodową sławą i karierą. Koncertuje w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, Australii, USA i Ameryce Południowej, w Hong Kongu, Makao i Singapurze. Posiada siedem dyplomów akademickich, w tym magisterium z gry na organach oraz stopień doktora analizy muzycznej.

Artysta prezentuje szeroki repertuar literatury muzycznej wszystkich epok muzycznych, włączając muzykę współczesną (w tym wszystkie dzieła J.P. Sweelincka, J.S. Bacha, C. Francka, F. Liszta oraz O. Messiaena). Jego recitale charakteryzują się wysokim poziomem improwizacji. Prowadzi kursy mistrzowskie w zakresie improwizacji dla artystów – wykonawców i kompozytorów na całym świecie. Jako badacz naukowy działa na polu różnych dziedzin artystycznych. Publikuje i nagrywa.

Poza działalnością koncertową Giampaolo Di Rosa jest czynnym animatorem kultury: jest założycielem i dyrektorem artystycznym wielu międzynarodowych festiwali organowych. Od lutego 2014 roku jest organistą – rezydentem w Cathedral in León (Hiszpania). W 2008 roku został mianowany tytularnym organistą i dyrektorem artystycznym Narodowego Kościoła Portugalskiego w Rzymie, gdzie zainicjował jedną z największych serii recitali organowych w Europie.

W 2010 roku został odznaczony przez Prezydenta Republiki Portugalskiej Orderem Infanta Henryka w stopniu Oficera.