J P ImbertUrodzony w 1942 roku w Clermont-Fernand, tam też studiował grę na fortepianie i organach u wybitnych artystów i pedagogów: Pierre Cochereau i Jean'a Guillou, u którego w latach 1971-1993 był asystentem w kościele św. Eustachego w Paryżu. W latach 1997 - 2007 roku był organistą tytularnym bazyliki Notre Dame Nieustającej Pomocy w Paryżu. Od 1993 roku jest organistą tytularnym Notre Dame des Neiges d'Alpe d'Huez, gdzie co roku organizuje międzynarodowe cykle koncertowe z udziałem najsłynniejszych organistów świata. Tam też każdego lata organizuje kursy mistrzowskie dla studentów z różnych ośrodków muzycznych. Jest profesorem w Schola Cantorum w Paryżu.

Regularnie prowadzi klasy mistrzowskie we Francji, regularnie w Niemczech (m.in. Ratzeburg Bad-Rippoldsau in the Black Forest, Kevelaer Basilic), jak również w Akademii Muzycznej Gnessinych w Moskwie. Koncertował w całej Europie, w USA i Kanadzie, w tym w ramach prestiżowych festiwali organowych (m.in. w Gdańsku – Oliwie, w Moskwie, Cambridge, Bordeaux, Turynie, Freiburgu).

Jean-Paul Imbert specjalizuje się w interpretacji kompozycji J.S. Bacha oraz innych kompozytorów doby romantyzmu. Jego nagrania płytowe solowe jak i z towarzyszącymi muzykami (organy kościoła św. Eustachego w Paryżu, Tonhalle w Zurychu, organy Cavaillé-Coll'a w kościele Saint-Etienne de Caen, organy kościoła Saint-Sernin de Toulouse, Notre Dame des Neiges d'Alpe d'Huez) są wysoko oceniane przez znawców gatunku oraz przez krytyków. W 2011 otrzymał odznaczenie Officier des Arts et Lettres des Arts et Lettres des Arts at Lettres, przyznawane przez francuskie Ministerstwo Kultury.

październik 2020

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo