Gottfried Preller urodził w 1948 roku w Weimarze. W latach 1965-1967 kształcił się w Thüringer Kirchenmusikschule Eisenach, następnie przez pięć kolejnych lat kształcił się w Hochschule für Musik „Franz Liszt" w rodzinnym mieście. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Jana Sebastiana Bacha (Lipsk, 1972). Karierę zawodową rozpoczął jako kantor i organista w Schmalkalden. W latach 1981-1998 był organistą kościoła Jana Sebastiana Bacha w Arnstadt. Następnie tamże w latach 1998-2013 kantorem i organistą kościoła ewangelickiego. W 1981 roku otrzymał tytuł Kirchenmusikdirektor (KMD). Obok prowadzenia działalności koncertowej Gottfried Preller jest dyrektorem muzycznym kościoła Jana Sebastiana Bacha. Od 25 lat jest ekspertem organowym regionu Turyngii.
Prowadzi ożywioną działalność koncertową w Europie, Japonii i w USA. Nagrywa dla radia, filmu i telewizji. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele nagrań płytowych. W 1985 roku zainicjował cykl koncertów Arnstädter Orgelsommer, który w 1992 roku przekształcił się w Thüringer Orgelsommers e.V, z którym w 1998 roku zdobył Kulturpreis Thüringen. W latach 1995 – 1998 prowadził Theater im Schloßgarten w Arnstadt. Dzięki jego staraniom w kościele Bacha w Arnstadt zrekonstruowano instrument na wzór organów z 1703 roku, na których grał J.S. Bach.

wrzesień 2020

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo