logotype

Aleksandra Kurnyta

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, klasy perkusji prof. Jacka Woty. Już w latach studenckich uczestniczyła w wielu międzynarodowych konkursach i kursach perkusyjnych. Obecnie perkusistka Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku oraz nauczyciel gry na instrumentach perkusyjnych w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie.

Na koncie swoich sukcesów artystycznych ma wiele wydanych płyt, nagranych m. in. z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestrą Kameralną Progress, Bajkową Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Kameralną Sotto Voce z Wrocławia, Lady Pank, a także wiele koncertów symfonicznych, wykonywanych zarówno w Polsce: Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Filharmonia Kaliska, Centrum Kulturalno - Kongresowe Jordanki w Toruniu, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu oraz tourne za granicą, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Rosji, na Ukrainie, Białorusi, a także w Chinach.

Dodatkowo stale współpracuje z takimi orkiestrami jak: Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Capella Gedanensis, Orkiestra Kameralna Progress, Gdyńska Orkiestra Symfoniczna, Filharmonicy Gdańscy, realizuje się w takich kierunkach jak muzyka symfoniczna oraz rozrywkowa. Koncertowała z takimi artystami jak Sting, Edyta Górniak, Jose Carreras, Esperanza Spalding, Piotr Rubik, a także z zespołami Lady Pank, Perfect, Wu Wu, Rama 111 oraz z kameralistami Motion Trio.

październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
newsletter

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

instagram

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Subskrybuj

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję
youtube

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo
z koncertów

btn listen

social

Nasz profil na Facebooku

Polub nasz profil
na Facebooku

btn socjal

Sponsor Strategiczny PFB
energa nowe

Główny Sponsor PFB – Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepła SA