Aleksandra Kurnyta

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, klasy perkusji prof. Jacka Woty. Już w latach studenckich uczestniczyła w wielu międzynarodowych konkursach i kursach perkusyjnych. Obecnie perkusistka Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku oraz nauczyciel gry na instrumentach perkusyjnych w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie.

Na koncie swoich sukcesów artystycznych ma wiele wydanych płyt, nagranych m. in. z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestrą Kameralną Progress, Bajkową Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Kameralną Sotto Voce z Wrocławia, Lady Pank, a także wiele koncertów symfonicznych, wykonywanych zarówno w Polsce: Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Filharmonia Kaliska, Centrum Kulturalno - Kongresowe Jordanki w Toruniu, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu oraz tourne za granicą, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Rosji, na Ukrainie, Białorusi, a także w Chinach.

Dodatkowo stale współpracuje z takimi orkiestrami jak: Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Capella Gedanensis, Orkiestra Kameralna Progress, Gdyńska Orkiestra Symfoniczna, Filharmonicy Gdańscy, realizuje się w takich kierunkach jak muzyka symfoniczna oraz rozrywkowa. Koncertowała z takimi artystami jak Sting, Edyta Górniak, Jose Carreras, Esperanza Spalding, Piotr Rubik, a także z zespołami Lady Pank, Perfect, Wu Wu, Rama 111 oraz z kameralistami Motion Trio.

październik 2020

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo