logotype

Dan Lonnqvist Dan Lönnqvist studiował w słynnej, fińskiej Sibelius Academy, którą pod kierunkiem Folke Forsmana ukończył w 1987 roku. Ponadto uzyskał tytuł magistra muzyki kościelnej. W tym samym roku zadebiutował jako solista w helsińskiej katedrze.
Swe umiejętności doskonalił u tak znakomitych organistów jak: Hans Fagius (Sztokholm), Jon Laukvik (Stuttgart) i Jacques van Oortmerssen (Amsterdam). Uczestniczył także w wielu kursach mistrzowskich. Dan Lönnqvist koncertuje nie tylko w krajach skandynawskich, ale także w Niemczech, Polsce, Luksemburgu, Szwajcarii, na Litwie i we Włoszech.
Występował podczas Letniego Festiwalu Organowego w Thüringen, gdzie również był członkiem jury konkursu organowego „Orgelland Thüringen". Nagrywał dla radia fińskiego, niemieckiego i polskiego.
Dan Lönnqvist wykłada muzykę organową w Novia University of Applied Sciences w Jakobstad w Finlandii.
Jako długoletni prezes stowarzyszenia Calcanten organizuje wydarzenia muzyczne takie jak „Muzyka na Letnie Wieczory" i „Koncerty Organowe w Jokobstad". W 1989 założył The Bel Canto Chamber Choir i do dnia dzisiejszego jest jego dyrygentem.