Ewa SarwinskaEwa Sarwińska – pianistka ur. w 1988r. w Nowym Dworze Gdańskim.
W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu mgr Hanny Tokarskiej oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej.
W 2010 roku ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku Instrumentalistyka, specjalność fortepian na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala i as. S. Wilka, w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej i as. R. Kwiatkowskiego oraz w klasie akompaniamentu prof. Jana Kuleszy.
Od 2010 roku kontynuuje edukację w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku (studia drugiego stopnia) w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej Firlej.

Laureatka wielu regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych. Zdobyła m.in. wyróżnienia na ogólnopolskich konkursach pianistycznych w Płocku, Koninie i Żaganiu - 2002, I nagrodę na Konkursie Wykonawczym Utworów W. Lutosławskiego w Drozdowie – 2004, III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu – 2004, II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej w Oleśnicy – 2005, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Smorgoniach (Białoruś) – 2006, II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu – 2007, Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku – 2009, IV nagrodę oraz cztery nagrody specjalne w tym nagrodę publiczności na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. S. Taniejewa w Kałudze (Rosja) – 2011.

Brała udział w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych i kameralnych prowadzonych przez najbardziej uznanych profesorów z Polski i zagranicy takich jak prof. Aleksiej Orłowiecki (Rosja), prof. Elżbieta Tarnawska (Polska), prof. Anastas Sławczew (Bułgaria), prof. Niklas Schmidt (Niemcy), prof. Breno Ambrosini (Hiszpania), Moscow Trio (Rosja), prof. Michael Vaiman (Kolonia), Jerzy Marchwiński (Polska).
W 2007 roku wykonała dwa koncerty z Orkiestrą Symfoniczną Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w ramach Europejskich Spotkań Młodych Muzyków w Świeradowie Zdroju. Od 2006 roku bierze czynny udział w Festiwalu Muzyki Kameralnej organizowanym co roku przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. W 2011 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia naukowe i artystyczne.