logotype

Miki KobayashiMiki Kobayashi urodziła się w 1990 roku w San Antonio w stanie Teksas (USA).
Po przyjeździe do rodzinnej Japonii, w wieku 4 lat, zaczęła naukę gry na skrzypcach.

W 1999 roku jako najmłodsza skrzypaczka została przyjęta na kurs Zakhara Brona w Yokohama Minatomirai Hall.

W 2000 roku została laureatką pierwszej nagrody w Konkursie Japan Student Music Competition, tym samym debiutując w wieku 10 lat z Tokijską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Norichiki Imori w repertuarze: Henri Vieuxtemps - Koncert skrzypcowy nr 5, w Tokyo Metropolitan Art Space. W 2001 roku zagrała z tą samą orkiestrą pod dyrekcją Naoto Otomo w Suntory Hall. W 2002 i 2005 roku wystąpiła w programie Concert without the title nadawanym przez telewizję Asahi, wykonując Koncert skrzypcowy nr 1 Prokofiewa i utwory Mendelssohna. Ma na koncie również wykonanie Koncertu skrzypcowego D-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta z Shonan Orchestra Ensemble pod dyrekcją Kazuki Yamada w Kamakura Art Cente.

W maju 2006 roku zdobyła specjalną nagrodę jury na 6. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Leopolda Mozarta w Augsburgu, będąc tym samym jej najmłodszą laureatką.
We wrześniu 2006 roku została wyróżniona na 7. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Indianapolis, jako najmłodsza półfinalistka w historii konkursu.
Ponadto, wielokrotnie brała udział w koncertach kameralnych z Cho-Liang
Lin, Tsugio Tokunaga, Masao Kawasaki, and Hakuro Mori oraz prowadzonych przez Prof. Ko Iwasaki w marcu 2008 roku występach z Amitié String Quartet w ramach "Chamber Music Series brought by JT".
Jako solistkę można było zobaczyć ją w największych salach, takich jak Ohji Hall w Ginza, Sumida Torifony Hall, Minatomirai Hall i innych.

W 2009 roku skończyła z najlepszymi wynikami Toho High School of Music i rozpoczęła studia w Toho Music College jako student honorowy. W Japonii uczyła się pod kierunkiem Prof. Tsugio Tokunaga. Obecnie kształci się u Prof. Pavla Vernikova w Konserwatorium w Wiedniu, dzięki otrzymanemu w 2010 roku stypendium Fundacji Meiji Yasuda Quality of Life.

Dzięki niewątpliwemu talentowi i doskonałej technice jej muzyka nabiera indywidualnego charakteru. Jest ceniona zarówno jako solistka, jak i muzyk współpracujący z innymi znanymi artystami. Jej krążek z nagraniem Koncertu skrzypcowego Szostakowicza i Sonaty nr 2 Prokofiewa był nominowany jako jeden z najlepszych albumów 2011 roku, przez japoński magazyn Art Rekord.