logotype

Tomasz  GlancTomasz Glanc jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów prof. L. Batora oraz dyrygentury - prof. G. Rubina. Uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach organowych, pianistycznych i dyrygenckich. Sam tez prowadzi mistrzowskie warsztaty improwizacji organowej. Od wielu lat koncertuje w Europie, Azji i obu Amerykach, nie tylko jako organista, lecz również jako pianista i kompozytor. Współpracuje z wieloma wybitnymi solistami i orkiestrami kameralnymi oraz symfonicznymi. Dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych, dwóch płyt DVD oraz 26 płyt CD. Stałym punktem koncertów są improwizacje w rożnych stylach: od baroku przez romantykę do jazzu włącznie oraz własne kompozycje. Na międzynarodowym konkursie organowym w Hannover "Jazz & church-organ "spośród 250 mużyków z całego świata, przeszedł owacyjnie eliminacje i został finalista, co zaowocowało tournee koncertowymi i nagraniami wielu płyt.
W 2003 roku z okazji jubileuszu 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II, skomponował i zadedykował Papieżowi mszę "Missa Jubilate" napisaną na orkiestrę symfoniczną, chór i duet solistów, która spotkała się z uznaniem Ojca Świętego, Prymasa Polski Józefa Glempa oraz przewodniczącego Konferencji Biskupów w Niemczech Kard. K. Lehmanna. W roku 2004 wydane zostały 3 zeszyty organowe z kompozycjami T. Glanca z cyklu "Dance pipes" zawierające "Polskie Tańce Narodowe"/Krakowiak, Kujawiak, Oberek, Mazur, Polonez/ i "Tance Latynowskie" /Bossanova, Samba, Rumba, Salsa i Tango/ oraz zeszyt z opracowaniami słynnych dzieł orkiestrowych na organy zawierający miedzy innymi V Symfonię L. v. Beethovena czy "Błękitną Rapsodię" G. Geshwina. T. Glanc jest autorem muzyki do dwóch musicali "Syn marnotrawny" i "Potrzebuję miłości" oraz do antywojennego musicalu "Good morning Bagdad". Na jego koncie kompozytorskim znajduje się ponadto 320 utworów wokalnych i orkiestrowych, ponad 180 transkrypcji na organy, kompozycje na fortepian, flet, skrzypce, wiolonczele, saksofon i klarnet, utwory organowe z cyklu "In Memoriam", Symfonia organowa z orkiestrą, cykl kompozycji "Time" na organy i fortepian, cykl "Orgelduo", gospelowa łacińska msza "Missa pro pace", której płytę CD nagrał ze znaną w Polsce aktorką Teresą Lipowską oraz poświecone św. Tomaszowi "Oratorium Tomaszowe" na orkiestre, fortepian, chór i solistów oraz Oratorium Bożonarodzeniowe "Marzenie Pokoju".
Tomasz Glanc mieszka na stałe w Niemczech, gdzie jest dyrektorem szkoły muzycznej, kantorem i organistą oraz kierownikiem letniego festiwalu muzycznego. Jest również organizatorem i wykonawcą wielu koncertów charytatywnych na rzecz dzieci chorych oraz założycielem fundacji "Dzieci w potrzebie". W maju 2009 został laureatem najwyższej nagrody Polskiego Kongresu w Niemczech "Polonicus" w kategorii kultury.