Paweł ZaganczykObecnie studiuje oraz pełni funkcje asystenta w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Swoje umiejętności doskonalił także pod okiem takich artystów jak Mika Vayrynen, Fridrich Lips, Klaudiusz Baran, Teodoro Anzellotti. Występował z Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Jerzego Maksymiuka, Michała Nesterowicza. Współpracuje z Teatrem Wybrzeże.

Na swoim koncie ma występy na estradach wielu miast Polski. W grudniu 2006 roku koncertował jako solista z orkiestra Symfoniczną Akademii Muzycznej w Sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. W 2007 roku został Laureatem Plebiscytu Publiczności IV edycji Muzycznego Forum Młodych. Publiczność oklaskiwała go również za granicami kraju: na Litwie, Słowacji i w Estonii.
Paweł Zagańczyk był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach m. in. w Mławie, Piotrkowie Trybunalskim, Przemyślu, Giżycku, Chełmie, Sanoku, Czechowicach Dziedzicach, Popradzie (Słowacja).

W maju 2008 r. nominowany w konkursie Stowarzyszenia Czerwonej Róży. Stypendysta Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Funduszu Sztuka Młodych, Fundacji Musica Mundi, Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagrody Kulturalnej Miasta Gdańska, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej Pani Marii Kaczyńskiej.

Specjalnie dla niego zostały napisane kompozycje przez takich twórców jak Krzesimir Dębski, Mikołaj Majkusiak, Krzysztof Olczak oraz Marek Czerniewicz. W grudniu 2008 roku zrealizował swój autorski projekt pod nazwą „Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku" gdzie dokonał światowych prawykonań czterech kompozycji.