logotype

Jarek WyrzykowskiJarosław Wyrzykowski – urodzony w 1978 roku w Gdyni, gdzie swą muzyczną podróż rozpoczynał 10 lat później pod kierunkiem mgr Jolanty Kowalczyk, od początku poświęcając się grze na oboju. W 2003r. ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Józefa Raatza. Już jako student drugiego roku intensywnie udzielał się w orkiestrze Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie od 2003 roku jest na stałe zatrudniony jako pierwszy oboista. Jest także często zapraszany do współpracy przez inne orkiestry i zespoły, bierze udział w licznych koncertach kameralnych i festiwalach. Począwszy od 2013 roku zgłębia również tajniki gry na oboju barokowym - studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem wybitnego wirtuoza historycznych obojów i doskonałego pedagoga Franka de Bruine. Jako solista koncertował między innymi z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Hanzeatycką Orkiestrą Kameralną, zespołami Capella Gedanensis, Capella Bydgostiensis oraz z Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego w Sopocie. Często sięga do repertuaru barokowego, fascynują go subtelne brzmienia oboju d’amore, rożka angielskiego i instrumentów historycznych, ale nie stroni także od jazzu i muzyki rockowej. W wolnym czasie zdarza mu się tworzyć także własne aranżacje i muzyczne projekty. Śmiało angażuje się w projekty muzyczne wykraczające daleko poza ramy nurtu klasycznego, dzięki temu występował z wieloma wybitnymi artystami takimi jak: Nigel Kennedy, Bobby Mc Ferrin, Wayne Shorter, Jose Torres, Jean Michel Jarre, Marcus Miller, Trilok Gurtu, Ian Gillam, Grzegorz Turnau, Leszek Możdzer, Henryk i Dorota Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Adam Sztaba, Krzysztof Herdzin, Krzesimir Dębski i wielu innych, a także z zespołami takimi jakna przykład Wilki, Zakopower, Czerwone Gitary, Coma, Andrzej Jagodziński Trio.

październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
newsletter

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

instagram

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Subskrybuj

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję
youtube

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo
z koncertów

btn listen

social

Nasz profil na Facebooku

Polub nasz profil
na Facebooku

btn socjal

Sponsor Strategiczny PFB
energa nowe

Główny Sponsor PFB – Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepła SA