Hadrian Filip TabeckiUrodził się 20 stycznia 1975 roku w Warszawie.
Ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu profesor Marii Palmowskiej-Guz.
Studiował w klasie kompozycji profesora Stanisława Moryto w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zadebiutował jako kompozytor w 1993 roku na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie spektaklem muzycznym 'Śpieszmy się kochać ludzi' do wierszy księdza Jana Twardowskiego.
Wieloletni kierownik muzyczny Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Stały współpracownik takich artystów jak m.in. Krystyna Tkacz, Michał Bajor, Jacek Bończyk, Magdalena Kumorek. Kierownik muzyczny na I - III Ogólnopolskich Konkursach na Interpretację Piosenek Anny German 'Tańczące Eurydyki' w Zielonej Górze.
Kompozytor muzyki do przedstawień i filmów w reżyserii Janusza Kijowskiego ('Kameleon', 'Piękny widok', 'Piękna Pani Seidenman', 'Czarownice z Salem') oraz m.in do spektakli 'Romeo i Julia' (Teatr im. St. Jaracza, Olsztyn), 'Blue room' (Teatr Polski, Bielsko-Biała), 'Szwagierki' (Teatr Rozrywki, Chorzów), 'Spoze' (Teatro Kismet, Bari, Włochy), Smutna królewna (Teatr Montownia, Warszawa), Mamy świętego Mikołaja, Lis Przechera (Białostocki Teatr Lalek, Białystok) i inne.
Kompozytor wielu piosenek i songów do wierszy i tekstów m.in. Wojciecha Młynarskiego, Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego, Marcina Sosnowskiego, Jacka Bończyka, Adama Nowaka, Krzysztofa Feusette i Romana Kołakowskiego.
Kompozytor m.in. czterech oratoriów: 'Msza Polska wg x. Jana Twardowskiego' 1998, 'Kantata – Pieśń Świata' 2000, 'Misterium Iniquitatis' 2005, 'Quem Quaeritis – Misterium Drogi Krzyżowej' 2006.
Jako pianista współtworzy zespół Kameleon i Tangata Quintet. Nagrywa dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych (Program III Polskiego Radia, Polskie Radio Kraków, Program 1 i 2 TVP, RTL7).
Liczne nagrody i wyróznienia za twórczość artystyczną (m.in. za piosenkę premierową na wrocławskim PPA 1998 i za muzykę do spektaklu 'Piękna Pani Seidenman' na Festiwalu 'Dwa Teatry' 2003 w Gdyni).
Aranżer, producent muzyczny
Założona i prowadzona przez Hadriana Tabęckiego firma 'ART ZONE - strefa sztuki' (hhtp://art.zone.pl) od 1994 roku organizuje koncerty, rozwija działalność wydawniczą i reklamową.