logotype

Piotr LisPiotr Lis obój
Edukację muzyczną rozpoczął w 1998 roku w radomskiej Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga pod opieką Łukasza Dzikowskiego.Po sześciu latach nauki przeszedł do klasy oboju profesora Stanisława Malikowskiego w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

Jako student rozpoczął współpracę z kilkoma polskimi orkiestrami: Filharmonią Narodową, Filharmonią Olsztyńską, Filharmonią Częstochowską , a także brał udział w projektach orkiestrowych i kameralnych w Niemczech, Austrii i Czechach.

W międzyczasie uczestniczył w kursach zagranicznych prowadzonych przez wybitnych pedagogów i solistów, takich jak: Hansjörg Schellenberger, Christian Wetzel, Jérôme Guichard, Jean-Louis Capezzali, Günther Passin.

W 2006 rozpoczął pracę jako solista Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie przebywał do momentu wyjazdu na studia do prof. Diethelma Jonasa w Musikhochschüle w Lubece. Od 2007 kontynuuje naukę gry na oboju pod okiem prof. Jean-Louis Capezzali'ego i Jérôme'a Guicharda w Conservatoire National Superieur de Musique et Danse de Lyon.
Od 2008 jest solistą Filharmonii Narodowej w Warszawie, jednocześnie współpracuje z czołowymi orkiestrami
polskimi (m.in. Sinfonia Varsovia) oraz austriacką Morphing Vienna Chamber Orchestra.

Został wyróżniony na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Instrumentów Dętych w Bydgoszczy (2004), zdobył III nagrodę na XXVII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu (2003), zajął I miejsce (trio stroikowe) oraz GRAND PRIX wszystkich kategorii w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie (2005). W 2009 uzyskał tytuł półfinalisty 9.Międzynarodowego Konkursu Obojowego w Karuizawie (Japonia).